نادیده گرفتن قیمت نفت تا سقوط وال استریت

11067 خبر اولیه

نفت خام برنت در بازار بورس نیویورک با 84 سنت یا 0.8 درصد افزایش به 111.74 دلار در هر بشکه رسید. وست تگزاس اینترمدیت با 80 سنت یا 0.7 درصد، 109.6 دلار در هر بشکه معامله شد.

هر دو شاخص در آستانه دومین افزایش هفتگی متوالی خود تحت پیشنهاد اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات نفت روسیه به بلوک ظرف شش ماه و ممنوعیت واردات نفت روسیه تا پایان سال 2022 هستند. اتحادیه اروپا همچنین خدمات حمل و نقل و بیمه را برای این کشورها ممنوع خواهد کرد. نفت روسیه این طرح نیازمند حمایت یکپارچه 27 کشور عضو این بلوک است.

به گفته وارن پترسون، مدیر تحقیقات کالا در ING، نگرانی هایی در مورد رشد اقتصاد جهانی و تأثیر آن بر تقاضای نفت وجود دارد. با این حال، ظهور ممنوعیت اتحادیه اروپا برای نفت روسیه، کاهش احتمالی تقاضا را جبران کرده و روند نزولی قیمت ها را محدود می کند.

سهام وال استریت روز پنجشنبه در بحبوحه ترس سرمایه گذاران مبنی بر اینکه بانک مرکزی در حال تشدید سیاست های پولی برای مقابله با تورم است، سقوط کرد.

بانک مرکزی انگلیس روز پنجشنبه نسبت به رکود و تورم بیش از 10 درصدی هشدار داد و نرخ بهره را یک چهارم تا یک درصد افزایش داد.

از نظر عرضه، تولیدکنندگان اوپک پلاس با دور دیگری از افزایش تولید ماهانه موافقت کردند. این گروه در راستای برنامه مصوب برای افزایش تدریجی تولید و در عین حال بهبود تقاضا، مجبور شد تولید خود را به 432000 بشکه در روز در ژوئن افزایش دهد.

به گزارش رویترز، پس از اعلام تصمیم واشنگتن مبنی بر خرید 60 میلیون بشکه نفت برای ذخایر اضطراری، سرمایه گذاران همچنین انتظار دارند تقاضای بیشتری در ایالات متحده در پاییز افزایش یابد.

  دو گزینه برای جدایی از پرسپولیس مشخص شده است

منبع: ایسنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید