نارضایتی تولیدکنندگان گندم از روند پرداخت مطالبات

رئیس بنیاد ملی گندم کاران با انتقاد از روند پرداخت مطالبات کشاورزان خاطرنشان کرد: خرید تضمینی گندم 2 میلیون تن بیشتر از کل خرید سال گذشته است.

به گزارش رجانیوز؛ در گفتگو با مهر عطاءالله هاشمی خرید تضمینی گندم را بیش از 6 میلیون تن عنوان کرد و گفت: تاکنون 6 میلیون و 450 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به کل خرید سال گذشته (4 میلیون) 450 هزار تومان) .میلیون تن افزایش.

وی ارزش گندم خریداری شده را 74 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 17 هزار میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت نشده است. 22 درصد از مطالبات هنوز تسویه نشده است.

هاشمی با اشاره به اینکه هفته گذشته یک میلیارد و 800 میلیون تومان دیگر مطالبات تسویه شد و با انتقاد از روند پرداخت، گفت: کشاورزان از این روش ناراضی هستند و به ما اعتراض می کنند که گفتید گندم را به دولت بفروشیم اما الان دولت است. به موقع مطالبات را پرداخت نمی کند

وی افزود: به همین دلیل عده ای به فروش گندم در بازار آزاد روی آورده اند، زیرا در آنجا پول گندم را نقدی به کشاورزان می پردازند و در برخی مناطق حتی گرانتر هم بین 500 تا 1000 تومان می خرند.

هاشمی با بیان اینکه پیش بینی می شود میزان گندم خریداری شده در سال جاری به 7 میلیون تن برسد، گفت: این موضوع بستگی زیادی به روند پرداخت مطالبات دارد و اگر دولت به روش فعلی ادامه دهد قطعاً متضرر خواهیم شد و پیش بینی ها نیز متضرر خواهد شد. برآورده نشود.

  مرگ و میر تاج به کمتر از 5 نفر کاهش یافته است

دیدگاهتان را بنویسید