نامه سرگشاده ابوالقاسم طالبی به دانشمندان و شخصیت های مذهبی/ چرا ساکتید؟

گروه فرهنگی رجانیوزابوالقاسم طالبی نویسنده، کارگردان و فعال رسانه ای سال های گذشته در نامه ای به سکوت شخصیت های مذهبی در قبال اتفاقات اخیر جامعه به ویژه رفتارهایی مانند عمامه بستن واکنش نشان داد. او این سکوت را قبول نکرد.

متن نامه وی به شرح زیر است:

به نام رب الخمینی

حضور پر برکت برخی از مراجع بزرگوار و اساتید ارجمند و مبلغان محترم و منبران عزیز

سلام بر شما و رحمت و برکات خدا

من یک سوال از اهالی هنر دارم که جوابشان از حکیمان است. امیدوارم در پاسخ این سوال فکر کنید و در روز حشر به من پاسخ دهید و از من بگذرید و وارد بهشت ​​شوید.

سوال:

اگر عالمی در مقابل کنده شدن عمامه و حجاب از سرهای نوامی، سوزاندن قرآن کریم و آتش زدن مساجد و تماشای توهین های فحشا به نایب امام زمان (عج) سکوت کند و فکرش این است که سکوت در اولویت است. این ایام، مبادا پاکی رفتار ما به مذاق مراجع تقلید و شاگردان و مریدان و منبرهای ما خوشایند نباشد، اگر این سکوت گناه کبیره نیست؟! پس این چیست؟ !

می‌دانم می‌دانی که قیام توابین کوفه پس از شهادت حضرت حسین بن علی علیه‌السلام، حال این مرد را که بر نیزه‌ای غریب تکیه داده بود، این ناظر دائمی تاریخ در گودال قتلگاه را تغییر نداد.

سکوت و عدم حمایت نایب امام (علیه السلام) جناب مسلم و سخنان مجتهدین و علما و فتوای جهاد با ابن زیاد فقط در حضور خود حضرت جایز است و فرمودند: که امام حسین علیه السلام به جای فرستادن مسلمان، با دعوت ما به کوفه روبرو شود که می آید و…

  حقوق مشمولان اعلام شد

همه شما خوب می دانید که سلیمان هزائی فقیه و حافظ قرآن بود. در رویای خود می خواهید به چه چیزی برسید؟ و اما سلیمان خزاعی با فتواهای خود و با سکوت و عدم حمایت نایب امام زمان خود خسارت هنگفتی به بار آورد و ضربه ای به اسلام عزیز وارد کرد که به خورد طرفداران اهل بیت خواهد رفت. -بیت (ص) تا ظهور پیامبر اکرم (ص).

آقایان این سکوت سنگین و گاهاً دو طرفه برخی عزیزان باعث شد این موضوع تاریخی را مطرح کنم تا دلیلی بر سکوت مردم در برابر جانوران مست از باد دلارهای آل سعود باشد تا دلیلی بر پایبندی مردم به شهید افسانه ای باشد. حاج قاسم سلیمانی که همچنان به پیروی از رهبر عزیز، فرزانه و فرزانه خود ولی الله ادامه می دهند و به فرزندان خود می آموزند که چگونه دوباره خیبر را برای عاشقان اهل بیت (ع) فتح کنند و چگونه رستم برای حفظ کرامت قهرمانی خود سکوت می کند. سوال سهراب، نوجوان دل ماجرا را به درد آورد.

قلب نازک من عصبانی است

با احترام

امضا

ابوالقاسم طالبی فیلمنامه نویس و کارگردان عزیز ایران

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید