نامه منتشر نشده سید مهدی هاشمی به آیت الله منتظری

بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل جدایی آیت الله منتظری از امام و انقلاب را تحلیل استقرایی دیگران و جریان موجود در کابینه ایشان می دانند. تحلیلی که آیت الله منتظری کم کم متوجه شد که امام و مسئولین کشور تنها مخالف ایشان نبوده و هدفشان بیرون کشیدن ایشان از معادلات کشور بوده است. بلکه برخی از اصول اولیه انقلاب کنار گذاشته شده و از آن منحرف شده است.

در پی دستگیری سید مهدی هاشمی در شهریور 86، وزارت اطلاعات در بازرسی از منزل سیدمهدی هاشمی اقلام مختلفی کشف شد. یکی از مواردی که در این بازرسی به دست آمد چند نامه خصوصی سیدمهدی هاشمی به آقای منتظری بود. یکی از معروف ترین این حروف، نامه معروف به نامه مثلثی است که 9 متن آن به شرح زیر است.

به گزارش محرمانه و دردناک توجه کنید:

از فردای اعلام رای مجلس خبرگان رهبری به رهبری آینده انقلاب، تئوری های توطئه در داخل و خارج از کشور و فشار بر جناب عالی آغاز شد. از مجله فرانسوی لوموند و روزنامه های الکباس کویت و روزنامه های آمریکایی و همچنین از سپاه پاسداران استان های سنتی مانند سید صادق و غیره و حتی جامعه مدرسین و … بیش از این انتظار نمی رفت. اما لحظه غافلگیرکننده و دردناک فشار جمعی از دوستان است که تا دیروز از حقانیت امام و معظم له نهایت بهره را می بردند و از وضعیت دولت، خطوط بازار، انجمن ها و … انتقاد می کردند. با شعارهای چپ و امروز با دشمنان دیروز سازش کردند و همان آهنگ ها در گلویشان شنیده می شود!

چرا؟ پاسخ مسئله کاملاً روشن به نظر می رسد و جناب عالی با بصیرت خاص خود، مطالب را عمیقتر از ما می دانید. حالا انگشتم را روی حقایقی می‌چرخانم که معادلات جدیدی را در شکم من ایجاد می‌کند:

1- آقایان هاشمی رفسنجانی، خامنه ای و مثلث احمد آقا که کل اوضاع کشور و حتی مجاری اندیشه امام خمینی(ره) را کنترل و مدیریت می کنند و همه وقایع و اتفاقات را از نزدیک رصد می کنند، با نگرانی به آینده می نگرند. چشم انداز رهبری آینده انقلاب را مبادله اعلیحضرت و منصب آسان و دشوار کردند. همان بلایی که آوردند سر دفتر امام خمینی بیاورند. شما کاملاً آگاه هستید که ارتباط امام با تمام امت قطع شده است و فقط مردم حق ملاقات و گفتگو با امام را دارند که مورد نظر و خشنود از این مثلث است، به خصوص شخص شماره یک و سوم شخص. و این مثلث خودسرانه وضعیت کشور و انقلاب را در خدمت امام می داند و تا کنون به نتیجه مطلوب رسیده است. پیامدهایی چون خروج امام از خط خیانت به انقلاب، گسترش روابط با دولت ها، بن بست کور در جنگ، بی اهمیت نشان دادن نارضایتی ها و اعتراض ها و در نهایت ضرب و شتم هرکسی که تسلیم نشد. معادلات به عنوان یک نویسنده بدبخت و …

  انتشار اطلاعات دولت و نهادهای نظامی اسرائیل/ سری ترین واحد اطلاعاتی اسرائیل در امان نمانده است

این مثلث ها با این ترفندهای معجزه آسا توانستند امام را از امت جدا کنند و خود بر همه امواج سوار شوند. بنابراین طبیعی است که آنها نگران آینده رهبری باشند و این سؤال ذهن آنها را آشفته می کند که آیا می توان رهبری آینده انقلاب را تصرف کرد یا خیر؟ !!

2- برداشت و تحلیل جنابعالی و بیت شما از این مثلث این است که خود آقا صرفاً مورد نظر و القاء دو سه نفر (که البته در این مورد بسیار اشتباه می کنند و نمی دانند). که بسیار مشکل است به جنابعالی کانالیزه می شود) و شما نیاز به سرمایه گذاری در منطقه دارید. یک بار از طریق مرحوم ربانی املشی در احمدکا پسر شما سرمایه گذاری شد که شکست خورد. حتی نظر مساعد ایشان از صاحب نظران به جناب عالی، جدا از احترامی که برای استاد خود قائلند، نتیجه این است که شما بدون جریان آزاد فکری و تهاجمی خود، شایستگی رهبری انقلاب را دارید. یعنی در واقع با حذف شاخ و برگ و پیوندهای فکری ارگانیک حضرتش را دوست دارند. بیانات مرحوم ربانی املشی به اشکال مختلف در اعماق ذهن آقایان رسوخ می کند که حتی خانه خورشیدی هم باید کنترل شود!!

اما سهم شما؛ در گذشته تمرکز اصلی بر مرحوم استاد محمد شاه بود که می دیدند رفقای این آقایان و دوستان فریب خورده امروز سعی در جدایی ایشان از شما دارند و تا حدودی موفق می شوند. و دیگری آقای سید هادی است که او هم در شعاع فکری شما حرکت می کند و از همه دلسوز است. با شرط بندی ستاره، استاد تبدیل به نفر دوم شد، اما دیری نگذشت که انگیزه های ملی و مدنی مرد دیگری که امروز به امید مثلث تبدیل شده است.

تحلیل می کنند که در بین دوستان نزدیک شما دو جریان وجود دارد: 1- جریان های رادیکال و انقلابی که محورشان سیدهادی و جانشین صالح شهید محمد، سعید منتظری است. 2. جریان محافظه کار که دوم شخص و امید مثلث است. می گویند در آینده اگر رهبری خط تندرو در بیت داشته باشد، حضور و تسلط و تسلط ایشان بر مجاری اندیشه اعلیحضرت ناممکن یا مشکل است. زیرا این خط نمادی از انقلاب ناراضی و چندپاره کنونی کشور تلقی می شود. لذا در معادلات جدید تصمیم گرفته اند این خط را حذف و یا ارسال کنند.

3- ترفند اجرایی این سیاست این است که به دو تیم که عملاً توسط یک مثلث هدایت می شوند دستور می دهند یکی فشار آوردن به معظم له و دیگری خیانت به سیدهادی و جذب سعید آقا. اولین تیم متشکل از سیداحمد خمینی بود که با سخنان نادرست و کاملاً دروغ سعی در اغوای شما از مقام امامت داشتند. این سید مهدی فلان است و آقای ریشهری که به زبان دیگر همین هدف را دنبال می کند و آقای کروبی که از موضع دلسوزی همین نیت را دنبال می کند و دیگران که بعداً باب آنها پیدا می شود. تیم دوم شامل دکتر هادی است که تجسم خشم و کینه انقلابیون و مسلمانان جهان و آقایان نوری، ابراهیمی، شریعتی، قاضی عسگر و… هستند.

  فرصتی برای تکرار ناآرامی ها در قزاقستان

موضوع چیست

چه موضوعی بهتر از اصرار حزب جمهوری اسلامی، سپاه، جامعه مدرسین و جامعه حجتیه که موضوع آن توسط ساواک شاه پایه گذاری شد – ترور آقای شمس آبادی – البته رعایای واقعی که شما به آنها می پردازید. کمتر صحبت کن علیرغم عدم همکاری و مخالفت آقایان، الحمدلله با رهبری و حمایت شما جریانات مثبت و نیروسازی آغاز شد. مانند جریان مدارسی که به طور بالقوه می تواند هیئت مدیره را منحل کند و حوزه علمیه کوم و سایر حوزه های علمیه را در مسیر درست هدایت کند و همچنین جریان کتابخانه سیاسی که بزرگترین سازمان طبیعی نیروهای امام است و موضوع حرکاتی که نسبتاً فعال هستند.

نکته در واقع این است که معظم له علیرغم همه کاستی ها و کارشکنی ها توانسته اند جریان عظیم و آبرومندی در خور انقلاب اسلامی ایجاد کنند.

در پرتو این نهضت بزرگ علمای فداکاری مانند آقایان صلواتی، کیمیایی، شیخ جعفر محمودی، سعیدی، سلمان، ابوشریف و ده ها تن دیگر، بدون هیچ چشم داشتی شبانه روز سینه خود را حفظ کردند و سپر بلا شدند. و به یاری خداوند روز به روز حرکتشان قوی تر می شود. این (ناخوانا) حیف شده است برای آقایان که تحلیل می کنند در این مملکت هرکس با شعارهای انقلاب اسلامی سازش نکند، تندرو محسوب می شود و باید در منطق آقایان حذف شود.

این همه جریان را به نام من زدند. نه فقط اینجا، در همه استان های کشور می خواهند هر گروهی را از صحنه حذف کنند، اتهام این است که با من در ارتباط هستند – به نام من قرعه می کشند.

4. تاکتیک آنها چیست؟ جنگ روانی همان روشی است که در مورد مرحوم محمد به کار بردند و نسبتاً موفق بودند. جنگ روانی یک عمل خطرناک است. وقتی صبح، ظهر و عصر هر روز و هر هفته از سوی مسئولین، افراد و دانشمندان اعلام می شود، شایسته نیست کسی سفر کند، تقویت کند، برای آینده رهبری و… خطرناک است. و … و … موفق خواهند شد. طوری عمل می کنند که در چنین شرایطی مجموع منافع و فساد یک ملت و دولت، انقلاب را تصور می کنند و به تدریج فکر می کنند که حذف یک نفر اشتباه است، دیگران خدمت می کنند و فلان عمل.

  57 درصد به حداقل دستمزد اضافه شد.

خدای ناکرده اگر بدانم تنها ناراحتی وجود خودم است حاضرم در اسرع وقت به یکی از بدترین آب و هوا و شهرهای دورافتاده کشور تبعید کنم. اما خدا می بیند که این بحث شخصیتی نیست، بحث انقلاب است. نکته بازی با سرنوشت یک ملت بزرگ و خون شهدا و آینده رهبری است.

من از موضع یک سعید فقیر و منزوی صحبت نمی کنم، بلکه از موضع صدها نیروی معتقد به انقلاب از سراسر کشور که با آن ها ارتباط نزدیک دارم با جناب عالی که استاد و الگوی من هستید صحبت می کنم. مرجع و همه چیز:

فکر نکنید که من هرگز بخواهم مشکلات اصلی را به عنوان مشکلات اصلی نشان دهم. من معتقدم اگر سیداحمد تقوا و ارادت به اسلام داشت و در معادلات قدرت جذب نمی شد و روابط پدرش را در خارج از جماران به خوبی تنظیم نمی کرد، وضعیت اسفبار افغانستان، عراق، فلسطین، مصر و ده ها کشور اسلامی این گونه نبود. و در داخل کشور انقلاب با این همه بن بست کور مواجه نبود تا زمانی که امام در کوچکترین مسائل دخالت نکنند و در نتیجه اداره امور کشور مبتذل و .. و … نباشد مشکلی حل نشود. و…

من تصور می کنم اگر روند فعلی رهبری در آینده ادامه پیدا کند و بخواهند جریاناتی را به رهبری آینده انقلاب تحمیل کنند که معادلات تغییر نکند، اسلام است. باید اسمش را پیروزی انقلاب گذاشت و مطمئن باشید که مرگ یک نسل و یک نسل است، بنابراین من احساس خطر می کنم.

وجود من چه خطری برای آقایان ایجاد کرده که همه نیروها آمده اند به من ظلم کنند. آیا من به موقعیت آقایان، قدرت، حکومت و حیثیتشان در این کشور لطمه زده ام؟ یقیناً این مثلث امام هم موضع می گیرد و (ناخوانا) اعمال گذشته تکرار می شود.

آری، اصرار بر شعارهای انقلاب، تسلیم نشدن به هوای طمع و قدرت، اصرار بر لزوم اجرای انقلاب، دستگیری نیروهای متلاشی شده کشور، گناه من است، همان گناهی که مرحوم استاد دوبار کشته شده و هست هنوز هم دارند می کشند.

در خاتمه از خداوند متعال برای روح بزرگتان در برابر فشار روزافزون خطوط بیگانه صهیونیستی و جریانات فریب خورده داخلی صبر مسئلت دارم.

درود بر همه برادران مسلمان

آره

نامه منتشر نشده سید مهدی هاشمی به آیت الله منتظری

attach show خبر اولیه

attach show خبر اولیه

attach show خبر اولیه

دیدگاهتان را بنویسید