نامه یک اقتصاددان برجسته ایرانی به آیت الله رئیسی

2827 خبر اولیه

جناب آقای رئیسی سلام. سوگند می خورم که برای مشکلات پیچیده اقتصادی کشور، قرار گرفتن در مسیر لیبرال ها و مردم بی پناه، راه حلی وجود ندارد. حدود یک سال پیش علناً این آقایان را برای نقد تناقضات سرمایه داری و معرفی اقتصاد اسلامی مبتنی بر احکام اسلامی و بیش از چهل سال تجربه و تحقیق به مناظره دعوت کردم، اما تاکنون هیچ یک اظهار نظر نکرده اند. تمایل به مناظره .او نکرد.

هدف همه افراد صاحب نفوذ تخریب بنیان های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اسلامی ما نیست. تصمیم گیرندگان اقتصادی شما با وجود اینکه دارای حسن نیت و حسن نیت هستند به دلیل ضعف علمی عمیقاً درگیر برنامه های مخرب آنها هستند تا بتوانند نیات و اهداف این افراد را تشخیص دهند. یکی از مصادیق بارز انحراف و تخریب برنامه های آنها عبارت است: «باید مبلغ 50 هزار میلیارد تن به صندوق تثبیت بازار سرمایه اضافه شود…» که رئیس سازمان بورس با آن برخورد می کند. در بالا.

این مراجع تقلید جاهل از الفاظ و عبارات فریبنده ای مانند بازار سرمایه برای اقناع متدینانی مثل شما استفاده می کنند در حالی که قصدشان تقویت بورس اولیه نیست زیرا نیازی به تقویت بیت المال ندارد. همه فسادهایی که از دولت قبل می دانیم در بازار ثانویه بورس یعنی سفته بازی و احتکار اتفاق افتاده و ادامه خواهد داشت. مدت زیادی از مالباختگان بورس نمی گذرد و زندگی بسیاری از خانواده ها مختل شده است. من دو سه بار پیام نجات را فرستادم، اما تصورم این است که به جناب عالی نرسیده است.

  صادرات خودرو به رژیم باکو متوقف شده است

موضوع به طور خلاصه به شرح زیر است:
ارزش تجاری سهام باید بر اساس ارزش خالص دارایی های شرکت صادر کننده سهام باشد و نه بیشتر.

به این ترتیب تمامی این گونه شرکت ها ملزم به نمایش ترازنامه مصوب خود (حتی با دسترسی به پیشرفت های فناوری هر روز و ثانیه) در بورس خواهند بود.

مزایای این پیشنهاد عبارتند از:
1- از آنجایی که ربا و احتکار هر دو روی یک سکه هستند، لغو احتکار که مبتنی بر خطر واهی و تصنعی است، به معنای لغو ربا است. و می دانیم که جزئیات هر معامله ای باید مشخص باشد، مخصوصاً زمانی که ریسک تصنعی در پشت صحنه وجود داشته باشد که در این صورت معامله از نظر قانونی باطل است.
2- لغو ربا در این بازار غم انگیز کاملاً در راستای هدف عدالت است.
3- گسترش و اجرای شفافیت در سایر موضوعات.
4- صرفه جویی 50 هزار میلیاردی فولاد در خزانه.
5- جلوگیری از گسترش ثروت در دست افراد خاص (همانند تاجران پشت صحنه).
6- برداشتن اولین قدم برای رفع ربا پس از چهار دهه.
7- بعد از گام شماره 6 نوبت به حذف ربا در سیستم بانکی کشور می رسد که از ابتدای انقلاب اسلامی و خواسته قلبی امام راحل و تاکید مقام معظم رهبری بوده و تاکنون شجاعت لازم را داشته است. برای شناسایی پسوند اسلامی ایجاد نشده است.
8- تخصیص این گونه مبالغ از بیت المال برای رفع یکی از موانع اشتغال و بهبود معیشت خانواده های مستمند و نیازمند.

با انجام موفقیت آمیز موارد فوق، این کشور اسلامی پرچمدار و الگوی نهضت بزرگ و پربرکت بانکداری اسلامی برای سایر کشورهای مسلمان (و حتی انشاءالله جوامع سرمایه داری سقوط و سقوط) خواهد بود.
خیلی خوب و بهترین
و من الله توفیق هستم

  چند نکته در مورد حمله به محل سکونت سرکرده داعش

ایرج توتونچیان

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید