نتانیاهو به دادگاه می رود پایگاه اطلاع رسانی راجا

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی برای رسیدگی به اتهامات خود در دادگاه حاضر شد اما دادستانی اعلام کرد با توجه به شواهد جدید موجود در این پرونده، جلسه رسیدگی به این پرونده به هفته آینده موکول می شود.

به گزارش جروزالم پست به نقل از جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل که با اتهامات رشوه، کلاهبرداری و نقض اعتماد عمومی مواجه است، روز سه شنبه در دادگاه حاضر شد.

نیر هفتس، دستیار سابق نتانیاهو قرار بود در ابتدای محاکمه علیه او شهادت دهد، اما قضات تصمیم گرفتند آن را به هفته آینده موکول کنند.

نیر هفتز یکی از شاهدان برجسته کیفرخواست علیه نتانیاهو است و نزدیکی او به نتانیاهو طی چندین سال نخست وزیری شواهد مهمی است. هفتس در سال 2009 حرفه طولانی خود را به عنوان روزنامه نگار ترک کرد و به عنوان سخنگوی کابینه نتانیاهو مشغول به کار شد، سپس در سال 2014 سخنگوی و مشاور خانواده نتانیاهو شد.

این تصمیم پس از انتشار شهادت غافلگیرکننده هاداس کلاین، شاهد پرونده 1000، بعد از ظهر دوشنبه گرفته شد.

دادستان ها گفتند که کلاین شواهد جدیدی علیه نتانیاهو در 13 اکتبر ابداع کرد که در چندین رسانه به عنوان جواهراتی به ارزش ده ها هزار مثقال (واحد پول رژیم صهیونیستی) متعلق به سارا نتانیاهو گزارش شد. رئیس کلاین آرنون میلچین و جیمز پکر بود که هر دو میلیاردر معروف بودند.

اوایل ماه سپتامبر، جروزالم پست از از سرگیری محاکمه نتانیاهو پس از سه ماه وقفه خبر داد.

دلیل اصلی تاخیر در دادگاه نتانیاهو، اختلافات دادستان و وکلای او بر سر مدارک جدیدی است که در تلفن همراه اولین شاهد پرونده، ایلان یشوا، مدیر عامل سابق والا، ظاهر شده است.

  همانطور که در مذاکرات به دشمنان اعتماد کردیم/ هنر دور زدن تحریم ها ابتدا تبدیل به فناوری ضد تحریم شد و امروز به علم مقابله با تحریم ها تبدیل شد/ از تمام توان دیپلماسی برای تامین منافع ملی استفاده می کنیم.

دادستان های اسرائیل نتانیاهو را متهم کرده اند که از قدرت خود برای حمایت از بزرگ در سیاست های مخابراتی در ازای پوشش رسانه ای نظرات وی در سایت خبری والا استفاده می کند.

دادگاه سپس پرونده «پرونده 1000» و پرونده هدایای غیرقانونی به نام «پرونده 2000» را در دستور کار خود دارد، اما طبق گزارش جروزالم پست، این پرونده ها ممکن است چندین ماه دیگر یا حتی بیشتر طول بکشد.

پیش از این دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی بارها محاکمه بنیامین نتانیاهو را به تعویق انداخت.

نتانیاهو با اتهامات فساد روبرو است و تحت بازجویی قرار دارد. نتانیاهو پیش از این برای شانزدهمین بار در دو سال گذشته در پرونده های فساد بازجویی شده است.

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به فساد و رشوه خواری تجار خارجی و تبانی با برخی رسانه های موسوم به «1000 و 2000 پرونده» متهم شده است. در پرونده 4000، گروهی از نزدیکان نتانیاهو نیز متهم به سوء استفاده از موقعیت خود برای تبلیغ تصویر رسانه ای او و همسرش شدند.

دیدگاهتان را بنویسید