نتیجه سخت بایدن برای بن سلمان

روزنامه فلسطینی القدس با اشاره به سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به عربستان نوشت: روابط تاریخی عربستان سعودی با آمریکا در 80 سال گذشته بر این اصل استوار است که آمریکا عربستان را یک مستعمره می داند. باید دلارهای نفتی خود را خرج جنگ های آمریکا کند و نفت را به بازارهای جهانی تزریق کند تا از کمبود نفت جلوگیری کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا این موضوع را آشکارا اعلام کرده است. او به رهبران سعودی گفت که عربستان کشوری ثروتمند است و آنها باید به ما پول بدهند. آنها چیزی جز ثروت ندارند و اگر آمریکا دست از حمایت از عربستان بردارد، عربستان نمی تواند بیش از چند ساعت در برابر ایران دوام بیاورد.

از این رو ترامپ در سفر خود به عربستان در سال ۲۰۱۷ چندین قرارداد سرمایه گذاری و زیرساختی را با عربستان امضا کرد. او همچنین یک قرارداد بزرگ تسلیحاتی با عربستان سعودی امضا کرد. ترامپ موفق شده بیش از نیم تریلیون دلار از عربستان اخاذی کند. او سیاست حمایت از عربستان را در پیش گرفت و در مقابل شما عربستان را خواهید خرید.

خبر اولیه

دستور کار جدید جو بایدن

با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روابط عربستان و آمریکا دوباره تیره شد. ترور جمال حشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در سفارت عربستان در ترکیه توسط جوخه مرگ عربستان و تحقیق درباره نقش مستقیم محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در این موضوع و مسائل حقوق بشری و همچنین حمایت از محمد. و «محمد بن زاید، وارث تاج و تخت امارات متحده عربی، یکی از چهره های کلیدی ترامپ در دوران مبارزات انتخاباتی بایدن بود. پس از این حادثه، بایدن رهبران عربستان سعودی و امارات را نادیده گرفت، حمایت از ائتلاف نظامی متجاوز به یمن را متوقف کرد و گروه نبرد انصارالله یمن را از فهرست تروریست ها خارج کرد و بخش هایی از گزارش محرمانه اطلاعاتی آمریکا درباره بن سلمان نقش او را فاش کرد. در ترور . .

  بهترین و موثرترین راه برای تبلیغ در یوتیوب چیست؟

به گزارش قدس سره، ناآگاهی سران سعودی و آمریکایی از سوی آمریکا، آنها را به دنبال جایگزینی برای آمریکا سوق داده است. آنها به دنبال تقویت روابط با روسیه و چین هستند. امارات دو بار به طرح آمریکا برای محکومیت روسیه به دلیل حمله به اوکراین رای منفی داده است.

عربستان سعودی همچنین با تقاضای آمریکا برای تزریق بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز به بازارهای جهانی برای جبران کمبود مخالفت کرده است. علیرغم ملاقات ها و تماس های متعدد، ایالات متحده نتوانست عربستان سعودی را برای افزایش تولید نفت متقاعد کند.

در اواسط آوریل، واشنگتن، مدیر اطلاعات خود، ویلیام برنز، را به عربستان سعودی فرستاد. وی با وارث تاج و تخت عربستان سعودی در جده دیدار کرد. همچنین هیئتی از بایدن برای تسلیت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید، رئیس دولت امارات به ابوظبی اعزام شد.

AP22162636828724 خبر اولیه

باشگاه نفت ریاض

القدس در پایان گزارش خود آورده است: بایدن امیدوار است با سفر به عربستان سعودی، این کشور تولید نفت خود را برای جبران کمبود نفت در بازارهای جهانی و کاهش قیمت نفت و همچنین تورم آمریکا افزایش دهد و در نتیجه فرصتی برای دموکرات‌ها فراهم شود. انتخابات میان دوره ای کنگره

وی همچنین از سعودی ها خواست به افزایش تولید نفت به کمتر از 100 دلار در هر بشکه کمک کنند و از تبعات اقتصادی و اجتماعی افزایش قیمت نفت در کشورهای اروپایی بکاهند. او در این سفر از ماجرای ترور جمال حشقچی نیز چشم پوشی خواهد کرد تا وارث تاج و تخت عربستان به راحتی بر سر کار بنشیند. بایدن همچنین آشکارا از عربستان سعودی خواست تا روابط خود را با رژیم اسرائیل در همه زمینه های امنیتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی عادی کند و کشورهای عربی را در این زمینه راهنمایی کند و موضوع را به حقوق مشروع مردم فلسطین مرتبط دانست. ندهد. بایدن همچنین از عربستان سعودی خواست که روابط با ایران و سوریه را تعلیق یا پایین نگه دارد.

  آمارهای جالب از منشا گرد و غبار اخیر

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید