نجات خودروسازان در حال حاضر مهم است. بعداً به اراده مردم فکر خواهیم کرد

9408 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله ای، دولت اخیرا به خودروسازان اجازه داد تا قیمت محصولات خود را 18 درصد افزایش دهند. پس از این مجوز، موجی از اعتراضات مردمی آغاز شد.

مردمی که سال ها اسیر انحصار ایجاد شده در خودروسازی ایران شده اند و مجبور به رانندگی با خودروهای بسیار بی کیفیت شده اند، اکنون در میان تورم به سر می برند، باید محصولات بی کیفیت و گرانتر از قبل بخرند.

برای اثبات بی توجهی دولت و برخی مسئولان به خواست مردم و نجات خودروسازان از جیب مردم سرلوحه کارشان است.

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی به طور ضمنی به این نکته اشاره کرد. وی در گفت وگویی گفت: ضرر و زیان و کمبود نقدینگی خودروسازان مانع از افزایش گردش مالی و ارتقای کیفیت آنها می شود، بنابراین جلوگیری از افزایش بدهی خودروسازان یکی از اولین اقداماتی است که باید برداشته شود.

حجت‌الله فیروزی با بیان اینکه اکنون قیمت تمام شده خودرو بر اساس اسناد مالی خودروسازان بیشتر از قیمت فروش است و نظر وزیر صمت نزدیک‌تر بودن قیمت کارخانه به قیمت واقعی است، گفت: پیشنهاد وزیر صمت برای افزایش قیمت قیمت خودرو 18 درصد، البته برای برخی خودروها کمتر از این مقدار است تا از ضرر خودروسازان جلوگیری شود و قیمت فروش به قیمت تمام شده نزدیک شود.

معنای سخنان این عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی این است که اکنون مردم باید به خودروسازان کمک کنند تا ورشکست نشوند.

حال سوال اینجاست که پس از چندین دهه حمایت بی چون و چرا از خودروسازان، مسئولان دقیقا چه زمانی می خواهند به خواست مردم برای استفاده از خودروی با کیفیت و ارزان بپردازند؟

  کمیسیون تلفیق با افزایش بودجه بنیاد شهید موافقت کرد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید