نحوه استفاده از ماشین لباسشویی، چه باید و چه نباید

image 1651930902 خبر اولیه

چگونه از ماشین لباسشویی خود استفاده بهینه کنیم؟ به نظر شما استفاده از ماشین لباسشویی نیازی به آموزش ندارد؟ در پاسخ باید بگویم که اگرچه در نگاه اول اینطور به نظر می رسد، اما بهتر است معقولانه از این دستگاه پر مصرف آگاه باشید. دانستن برخی از قوانین و ممنوعیت ها در استفاده از ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا از این ماشین به طور موثرتر استفاده کنید و نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشید.

بنابراین، چه به تازگی یک ماشین لباسشویی جدید خریداری کرده باشید و چه به دنبال نکاتی در مورد اینکه چگونه می توانید حداکثر استفاده را از ماشین لباسشویی خود ببرید، فرقی نمی کند که از ماشین لباسشویی بوش، ال جی، دوو، حایر یا برند دیگری استفاده می کنید. به ما بپیوندید تا با تکنیک های مدرنی که از ماشین لباسشویی آمده است آشنا شوید.

لباس های رنگی را جدا کرده و لکه ها را از روی لباس پاک کنید

تقسیم لباس بر اساس رنگ یکی از اصولی است که باید رعایت کنید. اگر به این نکته توجه نکنید احتمالا رنگ لباس ها بعد از شستن تغییر می کند. پس این را جدی بگیرید تا رنگ لباستان خراب نشود. همچنین برای شستشوی بهتر لباس ها بهتر است اگر لباس ها دارای لکه های قوی هستند، ابتدا تا حد امکان با مواد مناسب لکه را پاک کنید تا بعد از شستشو در ماشین لباسشویی مجبور به شستشوی مجدد نشوید.

دستورالعمل های روی دستگاه را دنبال کنید

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی، بهتر است دفترچه راهنمای آن را مطابق مدلی که تهیه کرده اید مطالعه کرده و دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید. در حال حاضر برندهای مختلفی از لباسشویی بوش گرفته تا سامسونگ، پاکشوما، آبسال، ال جی و … در بازار وجود دارد که می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای هر کدام، راهنمای استفاده از دستگاه را مطالعه کنید.

  توبیخ راوی کتاب مچتای سنگستان توسط رهبر انقلاب/ مچتای سنگستان توصیفی بی تعارف از اسارت است.

مواد ظریف را در کیسه های لباسشویی بریزید

یکی از مواردی که در مورد سلامت ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد، قرار دادن وسایل ظریف مانند لباس زیر، جوراب شلواری، حریر و غیره است. در کیسه های لباسشویی از آنجایی که این لباس ها کوچک و ظریف هستند، ممکن است در قسمت هایی از محفظه گیر کرده و مشکل ایجاد کنند.

پس از استفاده درب ماشین لباسشویی خود را باز بگذارید

یکی از دلایل بوی بد ماشین لباسشویی رطوبت موجود در آن است که در صورت خشک نشدن باعث ایجاد کپک می شود. بنابراین بهتر است پس از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی درب آن را باز بگذارید تا رطوبت موجود در آن کاملا خشک شود و در نتیجه به سلامت دستگاه و همچنین سلامتی خود کمک کنید.

دستگاه خود را بیش از حد پر نکنید

محفظه ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنید، زیرا علاوه بر این که ماشین به دلیل تعداد زیاد لباس ها حرکت خوبی ندارد، لباس ها به درستی شسته نمی شوند و استفاده نادرست از ماشین قطعا در آینده مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

جیب لباس ها را چک کنید

قبل از گذاشتن لباس ها در ماشین لباسشویی، جیب ها را به خوبی چک کنید تا وسایلی مانند کلید، سکه یا وسایل مشابه در لباس نباشد. وجود این وسایل فلزی می تواند به دستگاه آسیب برساند.

از مواد شوینده زیاد استفاده نکنید

شاید فکر کنید ریختن مواد شوینده بیشتر در ماشین لباسشویی باعث بهتر شدن لباسشویی می شود. در حالی که اینطور نیست. اگر مواد شوینده بیش از حد باشد ممکن است مقداری از آن روی لباس و همچنین در محفظه دستگاه باقی بماند که هم برای سلامتی شما و هم برای سلامت دستگاه مضر است.

  نوع جدیدی از ویروس کرونا که از سیستم ایمنی بدن می گریزد

در صورت مواجهه با خطاهای جدی با یک متخصص تماس بگیرید

مشکلات جزئی ماشین لباسشویی، مانند گرفتگی لوله های آب، ممکن است چیزی باشد که می توانید با کمک کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی خود آن را حل کنید. اما اگر مشکل جدی تری دارید به خصوص هر چیزی که مربوط به لوله کشی یا لوازم برقی است حتما آن را به یک استاد مجرب بسپارید در صورت نیاز به تعمیر لباسشویی می توانید به کارشناسان سرویس اعتماد کنید. متخصصان مجرب در این زمینه تعمیر ماشین لباسشویی بوش لباسشویی سامسونگ، ال جی، ارج، پاکشوما و سایر برندها می توانند در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ماشین لباسشویی شما را عیب یابی و تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید