نحوه ثبت نام مهاجران خارجی در مدارس ایران

اداره کل امور اتباع و اتباع خارجی در مورد ثبت نام مدارس اتباع افغانستانی اعلام کرده است که برای ثبت نام فرزندان خود که قرار است در مدارس تحصیل کنند باید طبق دستورالعمل صادره اقدام کنید.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی در اطلاعیه ای در خصوص ثبت نام مدارس دانش آموزان اتباع افغانستانی اعلام کرد: به اطلاع کلیه اتباع خارجی و مهاجران فاقد مدرک می رساند جهت ثبت نام فرزندان آنان در مدارس اقدامات ذیل انجام می شود. گرفتن:

الف) بر اساس بخشنامه آموزشی وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزانی که دارای برگه حمایت تحصیلی سال قبل (1400-1401) هستند می توانند با همان فرم قبلی در واحد تحصیلی ثبت نام کنند. سپس از ابتدای آبان ماه برای تمدید فرم و دریافت فرم حمایت تحصیلی سال (1402-1401) برای گرفتن نوبت از اول آبان ماه به سایت kanoonnobat.ir مراجعه و برای دریافت فرم سالانه نوبت بگیرید.

ب) بر اساس بخشنامه مذکور، دانش آموزانی که دارای فرم حمایت تحصیلی سال قبل (1400-1401) هستند که مقطع تحصیلی آنها تغییر کرده است، فرم حمایت تحصیلی سال جاری (1402-1401) را دریافت کنند. لذا برای رزرو نوبت از 30 مرداد ماه به سایت kanoonnobat.ir مراجعه کرده و وقت خود را رزرو کنید.

ج) متقاضیان دوره ابتدایی 6 تا 8 ساله که در «طرح شمارش» شرکت کرده‌اند، برای دریافت کلاس از 30 مردادماه در طرح مذکور ثبت‌نام کرده و به سایت kanoonnobat.ir مراجعه و نسبت به تمدید فرم در دفتر تعیین‌شده اقدام می‌کنند. نوبت بگیر

د) اتباع افغانستانی ثبت نام شده در «طرح سرشماری» که دارای فرزند در سن مدرسه هستند، به دفاتر کفالت مراجعه نکنند و منتظر ابلاغیه اداره کل امور اتباع خارجی و مهاجرین وزارت کشور باشند.

  رئیس جدید شورای هماهنگی بانک ها انتخاب شد

دیدگاهتان را بنویسید