نحوه درخواست کمک در تعدیل مهریه

کلمه «تنظیم» در فرهنگ لغت دارای معانی متعددی از جمله صاف کردن، تقسیم کردن به نسبت، کاهش دادن و غیره است. اگر به این کلمه بیشتر دقت کنیم از معنای آن معلوم می شود که می تواند دو ماهیت داشته باشد. کاربرد واژه تعدیل مهریه بیشتر به معنای تقسیم عادلانه است. اکنون این تقسیم بندی از نظر عدالت برای مردم رویکرد دیگری دارد، منظور ما زن و شوهر است. بنابراین تقاضای تعدیل مهریه همیشه برای متقاضی خوشایند بوده و موجب ناراحتی طرف مقابل خواهد شد.

درخواست تعدیل جهیزیه در قالب معین ارائه و دادخواست به صورت خارجی تقدیم می شود. همانطور که توضیح داده شد این دادخواست دو جنبه دارد. گاهی برای افزایش اقساط یا پرداخت یکجای مهریه و گاهی کاهش آن و در واقع به نفع زوجین است.

images 1658214719 خبر اولیه

اگر شما هم در حال طلاق هستید و می خواهید دادخواست تنظیم مهریه بدهید و سایت مناسبی برای اطلاع رسانی در این زمینه پیدا نکرده اید، پیشنهاد می کنیم به نمونه دادخواست تعدیل مهریه مراجعه کنید.

درخواست تعدیل مهریه به چه معناست؟

پس از درخواست طلاق، شرایط پرداخت مهریه مشخص می شود، در صورتی که زوجین پس از تشکیل پرونده قادر به پرداخت نباشند، می توانند دادخواست بدهند.

این اپلیکیشن که به آن تعدیل اقساطی می گویند، شرطی را در اختیار زوج قرار می دهد که به نفع او باشد و بر این اساس، مهریه به صورت اقساطی به زوجه پرداخت می شود.

اما از آنجایی که ممکن است وضعیت مالی هر فرد در آینده تغییر کند، ترتیب پرداخت مهریه نیز منوط به شرایط آنی زوج تلقی می شود. بنابراین مازر امروز را می توان بسته به شرایطی که در آینده پیش می آید از او حذف کرد، به همین دلیل می گوییم شرایط آینده تأثیر مستقیمی در حکم خواهد داشت و تغییر شرایط در آینده را می توان مقدمه دانست. به درخواست اصلاح

  ماجرای «تصمیم دشوار» رئیس چه بود؟

اگر به دنبال اقساط مهریه هستید و می خواهید برای این موضوع دادخواست تنظیم کنید، می توانید بر روی نمونه دادخواست تعدیل اقساط مهریه کلیک کنید.

اولین مرحله برای شروع دعوا تکمیل و ارسال نمونه دادخواست به دادگاه می باشد. طبق ماده 2 قانون آیین دادرسی مدنی، هیچ دادگاه یا مرجعی به دعوی رسیدگی نمی کند مگر اینکه ذینفعان تقاضای رسیدگی به دعوا را به همان ترتیبی که در دادخواست صادر شده باشد، کرده باشند. البته لازم به ذکر است که فرم های دادخواست نباید به صورت دستی و شخصی نوشته شوند، بلکه باید چاپ و به تایید دستگاه قضایی برسد.

images 1658214753 خبر اولیه

سایت حقوقی احقاق با تلاش در جهت افزایش آگاهی مردم نسبت به امور حقوقی و حقوق قانونی آنان، با هدف ارائه انواع مقالات حقوقی، کیفری، قراردادی، حقوقی، اسناد تجاری و … و همچنین هرگونه نمونه دادخواست، اظهارنامه می باشد. نمونه قرارداد، نمونه شکایت و … را در اختیار کاربران خود قرار داده است. با دسترسی سریع و دانلود

اگر می خواهید انواع دادخواست، اظهارنامه، نمونه قرارداد، نمونه شکایات و غیره را دانلود کنید، کافیست به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید