نحوه واگذاری زمین به خانواده های دارای 3 فرزند

مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی جزئیات واگذاری زمین و مسکن به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر را تشریح کرد. به این خانواده ها مسکن یا 200 متر زمین داده می شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از تسنیم، پروانه اصلانی گفت: افرادی که فرزند سوم آنها پس از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانان (24 آبان 1400) متولد شده است، می توانند برای دومین بار از تسهیلات دولتی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: به این معنا که اگر یکی از فرم های او قرمز باشد (از یارانه مسکن استفاده کرده باشد) یا مالک باشد، برای بار دوم فقط یک بار می تواند از تسهیلات دولتی استفاده کند.

اصلانی با یادآوری اینکه در حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی تفاوت هایی در قانون بین شهرها با 500 هزار بالا و 500 هزار کاهش وجود دارد، ادامه داد: خانواده های مشمول این قانون فرزند سوم آنها هستند. متولد 24 آبان ماه در شهرهای زیر 500 هزار نفر ساکن هستند و می توانند حدود 200 متر زمین از وزارت راه و شهرسازی و شعب استانی دریافت کنند.

مدیرکل خدمات مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: کسانی که در شهرهای بالای 500 هزار نفر زندگی می‌کنند می‌توانند در شهرهای همجوار، شهرهای مجاور، شهرهای جدید، شهرک‌ها یا شهرهایی که پدر و مادر متولد شده‌اند، زندگی کنند. به شرطی که کمتر از 500 هزار نفر از این 200 متر زمین یا واحد مسکونی استفاده کنند.

وی گفت: به عبارتی افراد زیر 500 هزار نفر می توانند 200 متر زمین و ساکنان شهرهای بالای 500 هزار نفر می توانند در شهرها یا شهرستان های همجوار مسکن بگیرند که در آن زمین می توان زمین تهیه کرد یا زمین دریافت کرد. و در آنجا یک واحد مسکونی بسازند.

  خودروسازان از دولت می خواهند 20 هزار میلیارد تن فولاد دریافت کند

مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه زمین با قیمت تمام شده درج شده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، گفت: بهای تمام شده با قیمت آماده سازی زمین در نظر گرفته می شود. زمین هایی که در اختیار متقاضیان قرار می گیرد در ادارات راه و شهرسازی به صورت هزینه ای عرضه می شود و متقاضی می تواند آن را انتخاب کند.

اصلانی گفت: متقاضیان واجد شرایط می توانند طبق روال قبلی به سامانه طرح حمایتی saman.mrud.ir مراجعه کرده و گزینه ثبت نام را برای حمایت از خانواده و جوانان جمعیت انتخاب کرده و شهر مورد نظر خود را انتخاب کنند.در مرحله بعد اصلاح می شود.

وی افزود: ثبت نام به معنای پذیرش نهایی نیست، بلکه پس از شفاف سازی و بررسی، در صورت مشمول قانون، در ادارات راه و شهرسازی در مراحل اجرایی قانون معرفی و اقدامات لازم انجام خواهد شد. “

مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: تاریخ نهایی ثبت نام در این سامانه اعلام نشده است، اما اعمال این قانون منوط به تصویب آیین نامه ماده 4 قانون است. .

دیدگاهتان را بنویسید