نرخ سود وام مسکن دولتی چقدر است؟

برای نهضت ملی مسکن، تسهیلات 400 میلیون تنی با احتساب 3 سال ساخت و دوره بازپرداخت 17 ساله، 6 میلیون و 300 هزار تن، تسهیلات 300 میلیون تنی با احتساب 3 سال ساخت و دوره بازپرداخت است. 17 ساله، 4 میلیون و 700 هزار تومان است.

به گزارش رجانیوس به نقل از ایسنا، مدت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن 3 سال و مدت بازپرداخت تسهیلات این طرح 17 سال است.

معمولا تسهیلات طرح ملی مسکن در مدت 3 سال پس از ساخت طراحی می شود که در این مدت هیچ کمکی از سوی متقاضیان پرداخت نمی شود و بازپرداخت آن به مدت 17 سال پیش بینی می شود.

به گفته محمدحسن علمداری یکی از اعضای هیئت مدیره بانک مسکن، نحوه بازپرداخت اقساط ماهانه طی 17 سال و 3 سال پس از ساخت و تحویل منازل متقاضیان به شرح زیر است: پرداخت حق بیمه توسط شرکت کنندگان انجام می شود. و گیرندگان سهام

وی افزود: تسهیلات 400 میلیون تنی با احتساب 3 سال ساخت و دوره بازپرداخت 17 ساله، 6 میلیون و 300 هزار تن، تسهیلات 300 میلیون تنی با احتساب 3 سال ساخت و دوره بازپرداخت 17 ساله است. ، 4 میلیون و 700 هزار تومان است.

علمداری برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی که 250 میلیون تن است، گفت: تسهیلات طرح ملی مسکن 4 میلیون تن در 3 سال ساخت و 17 سال پرداخت تسهیلات 250 میلیون تنی است.

سایر روش های محاسبه مانند مراحلی که به متقاضیان امکان پرداخت در سال های اولیه را می دهد نیز در نظر گرفته می شود. به گفته وی، وزارت راه و شهرسازی باید از طریق یارانه به اقشار کم درآمد و متوسط ​​سود بدهد که مابه التفاوت آن توسط صندوق ملی مسکن پرداخت می شود.

  تعیین ضرب الاجل به این معناست که فشار اقتصادی کارساز نخواهد بود (نگرانی امروز دشمن ناکارآمدی تحریم هاست) چرا اروپا نگران پایان زمان خروج آمریکا از برجام نیست؟

علمداری با تاکید بر اینکه در حین ساخت هیچ یک از متقاضیان حق بیمه تسهیلات را بازپرداخت نکنند، افزود: افرادی که در حال حاضر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند حق بیمه را پرداخت نکنند و پس از ساخت و ساز واحدهای مسکونی آنها معمولا سه تا است. سال برای شروع بازپرداخت کمک ها.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی اقدامات ویژه ای را برای اقشار کم درآمد نیازمند حمایت دنبال می کند تا این افراد از پرداخت معاف شده و از شرایط مسکن بهتری برخوردار شوند.

پرداخت 20 درصد تسهیلات بانکی به بخش مسکن

همچنین رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در تشریح برنامه های وزارت راه برای تامین مالی نهضت ملی مسکن گفت: توزیع می شود. این قانون ثابت است و این رقم هر سال متناسب با تورم افزایش می یابد. هر بانکی که این قانون را رعایت نکند 20 درصد جریمه مالیاتی خواهد داشت.

وی افزود: این قانون با عنوان ایجاد مسکن ملی امتیاز تاریخی ویژه ای به وزارت راه و شهرسازی می دهد. این صندوق درآمدهای وزارت راه و شهرسازی را از هر منطقه به ویژه از محل فروش املاک، استرداد کمک های عمومی مسکن مهر، حمایت های دولتی که سالانه به عنوان کمک بلاعوض برای مسکن و سایر درآمدها ارائه می شود، جمع آوری می کند. درصد تسهیلات محرومان را کاهش می دهیم.

همچنین برخی از هزینه ها مانند هزینه پروانه ساختمانی و نظام مهندسی توسط این صندوق پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی راه اندازی صندوق ملی مسکن را راهی برای کمک دولت به اقشار کم درآمد در تامین مسکن عنوان کرد.

  تلاش انگلیس برای تصویب قطعنامه علیه ایران

وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه تسهیلات، قانون پیش بینی کرده است سالانه 360 هزار میلیارد تن فولاد در اختیار حوزه مسکن قرار گیرد. این یک امر قانونی است و باید اجرا شود. گام دیگر ایجاد صندوق ملی مسکن در این وزارتخانه است که این اقدام می تواند ابزار موفقی برای اجرای این قانون باشد. امیدواریم بتوانیم به این توافقات سرعت بخشیده و مشکل مسکن به ویژه اقشار کم درآمد و دهک های پایین را با قیمت مناسب حل کنیم.

به همین دلیل گزارش از 28 مهرماه برای ثبت اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه کل طرح های حمایتی مسکن saman.mrud.ir در 31 استان آغاز شد که تا 15 دی ماه ادامه دارد. متقاضیان پس از ورود بر روی گزینه «ثبت مسکن ملی» کلیک می کنند. عدم استفاده از یارانه دولتی در بخش مسکن و محوطه سازی فرم ج، نداشتن ملک شخصی و حداقل پنج سال اقامت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود. قبلا شرط ازدواج برای مردان وجود داشت اما اخیراً مردان بالای 18 سال مجاز به ثبت نام به شرط ازدواج در زمان تحویل واحد بودند. خانم های مجرد بالای 35 سال نیز می توانند ثبت نام کنند. همچنین با توجه به کمبود ملک، برخی از گروه های درآمدی در برخی مناطق با تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط مستثنی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید