نسیم نیکلاس طالب: بیت کوین بی فایده است

10205 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، نسیم نیکلاس طالب، استاد لبنانی-آمریکایی آمار و تحلیلگر ریسک، صریح است. بنابراین وقتی فکر می کند چیزی ارزش ندارد، به راحتی آن را بیان می کند. او در مقاله اخیر خود تاکید کرد که بیت کوین کاملا بی فایده است.

وی در این مقاله با عنوان «بیت کوین، ارزها و شکنندگی» به بیت کوین و فناوری اصلی آن یعنی بلاک چین می پردازد.

اصطلاحات ارائه شده در این مقاله با توجه به ابهاماتی نیاز به توضیح و تفسیر دارد که در این گزارش به اختصار بیان خواهد شد.

1- آمار و تحلیلگر ریسک لبنانی-آمریکایی در مقاله خود خاطرنشان می کند که فناوری بلاکچین تفاوت چندانی با تکنیک ریاضی معرفی شده توسط ریاضیدان مشهور جان فون نویمان در 70 سال پیش ندارد. این همان تکنیکی است که در حال حاضر توسط صدها هزار نویسنده که از شبیه سازی مونت کارلو استفاده می کنند استفاده می شود. شبیه سازی مونت کارلو یک الگوریتم محاسباتی است که از نمونه گیری تصادفی برای محاسبه نتایج استفاده می کند. روش های مونت کارلو معمولا برای شبیه سازی سیستم های فیزیکی، ریاضی و اقتصادی استفاده می شود.

در توضیح این موضوع، البته این یک نقص جدی در فناوری بلاک چین نیست، به جز اینکه چیزی با شباهت کمی به آن قبلا اختراع و مورد استفاده قرار گرفته بود و امروزه نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به نظر می رسد هدف طالبان به حداقل رساندن هیجان بیش از حد در مورد بلاک چین بوده است.

2- اگر حتی کوچکترین احتمالی وجود داشته باشد که ارزش بیت کوین در هر زمانی به صفر یا نزدیک به صفر برسد، منطقی است که انتظار داشته باشیم که ارزش فعلی آن صفر باشد.

  وضعیت فعلی اوکراین نشان می دهد که این کشور به آمریکا متکی است

حق با طالبان است. او اشاره می کند که طلا و نقره حضور فیزیکی خود را برای آینده قابل پیش بینی حفظ خواهند کرد، در حالی که حضور فیزیکی بیت کوین به استخراج کنندگان و اینترنت بستگی دارد.

به عبارت دیگر، حضور فیزیکی بیت کوین در الکترون هایی است که به طور خاص چیده شده اند، نه در مواد بادوام قابل لمس، مانند طلا یا نقره. بنابراین، اگر در آینده قیمت بیت کوین به صفر یا حتی تقریباً صفر برسد، احتمالاً در اینترنت ثابت می ماند و شما چیزی ندارید.

3- بیت کوین نتوانسته است به یک ارز محبوب تبدیل شود زیرا معاملات بیت کوین بسیار گران و کند است.

این نیز یک حقیقت تلخ است زیرا بیت کوین نتوانسته محدودیت بلاک چین را بشکند و تراکنش ها را کند و گران کرده است.

4- قیمت بیت کوین بیش از حد نوسان می کند، بنابراین نمی توان از آن به عنوان یک ارز رایج استفاده کرد.

این استدلال نیز قانع کننده است، اما در نهایت برای بیت کوین مخرب نیست، زیرا قیمت آن احتمالاً در نهایت به عنوان معیاری برای خرید سبدی از کالاها و خدمات تثبیت خواهد شد. با این حال، همانطور که طالب نشان داده است، نوسانات بزرگ آن در بیش از یک دهه از عمر خود تقریباً غیرقابل انکار است.

5- برای محافظت در برابر تورم، باید یک ارز بیت کوین جذاب‌تر برای حفظ ارزش دارایی‌ها انتخاب شود، یک ارز امن‌تر در یک سبد که می‌تواند برای خرید مقادیر معینی از کالاها و خدمات به منظور به حداقل رساندن ریسک استفاده شود.

  جزئیات مصوبه 50 میلیارد تومانی دولت برای حمایت از بورس / 12 میلیارد سپرده جدید صندوق توسعه ملی

همانطور که گفته شد، بیت کوین به دلیل نوسانات زیاد، مطمئنا پوشش مناسبی برای تورم نیست. ارزش بالقوه آن به عنوان سپر در برابر تورم کاملا غیر قابل پیش بینی است.

6- بیت کوین یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاری نیست زیرا نمی تواند به عنوان محافظی در برابر ریسک سیستمیک استفاده شود.

برای اثبات این موضوع، طالبان به حقایقی اشاره می‌کنند که در مارس ۲۰۲۰ رخ داد، زمانی که بازار سهام سقوط کرد و سپس به سرعت بهبود یافت، اما بیت‌کوین نیز به دلیل تزریق گسترده نقدینگی بیشتر سقوط کرد و سپس با توجه به بهبود بازار.

بنابراین، بیت کوین و ارزهای دیجیتال به طور کلی نه تنها نتوانستند در برابر رکود در بازار سهام محافظت کنند، بلکه نتوانستند خود را به عنوان اهرمی مستقل از بازار ثابت کنند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید