نصب 5000 نیروگاه خورشیدی در سیستان و بلوچستان

14552 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، «خلیل عوض زاده» اظهار داشت: نصب این تعداد نیروگاه خورشیدی نیازمند همکاری همگان است و با توجه به اهمیت این موضوع، سازمان های همکار برای حمایت از اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده اند.

عوض زاده با بیان اینکه این تعداد نیروگاه بر اساس تصویب صورتجلسه رئیس سازمان ستبا و استاندار این استان انجام می شود، گفت: برآورد مالی برای اجرای هر واحد نیروگاه انجام می شود. کارخانه حدود 120 میلیون تومان است که از محل اعتبارات نهادهای حامی کمیته امداد (ره)، بهزیستی و جهاد کشاورزی نیز تامین می شود.

وی به موفقیت این طرح در روستای ملاعلی شهرستان هیرمند اشاره کرد و افزود: مبلغ دوره قرائت اول برای 100 نیروگاه فعال در این روستا حدود 28 میلیون ریال به ازای هر واحد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توسعه انرژی های تجدیدپذیر یکی از ضروری ترین نیازهای امروز کشور است که در دولت سیزدهم به عنوان یکی از برنامه های محوری برای افزایش ظرفیت تولید برق کشور مورد توجه قرار گرفته است. .

وی ادامه داد: به گفته کارشناسان حوزه انرژی های تجدیدپذیر، سیستان و بلوچستان از نظر ساعات آفتابی، دمای منطقه و باد یکی از استعدادهای کشور در زمینه استفاده از انرژی های پاک است.

عوض زاده خاطرنشان کرد: صادرات انرژی به استان های همجوار و کشورهای افغانستان و پاکستان به جز ایام پیک و فصول پرمصرف در طول سال یکی از جذابیت های این بخش برای سرمایه گذاران است.

منبع: ایلانا

پایان/

  روند پرداخت کمک های مالی ویژه مستمری بگیران و بازنشستگان آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید