نظام سلامت در اپیدمی تاج 300 شهید گرفت

وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام سلامت 300 شهید مردمی و نظام در اپیدمی تاج تقدیم کرده است، گفت: 85 درصد مردم 2 دوز واکسن تاج را دریافت کرده اند.

به گزارش رجانیوس، بهرام عین اللهی در مراسم تجدید میثاق مدیران وزارت بهداشت با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در حرم امام راحل با بیان اینکه همه ما مدیون فداکاری های امام خمینی (ره) هستیم، گفت: و تلاش برای استقرار جمهوری اسلامی. ما انقلاب باشکوهی هستیم به همین دلیل در اولین روز از هفته سلامت برای تجدید میثاق با آرمان های امام و انقلاب به معبد آن امام راحل مشرف شدیم، وی افزود: یکی از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی این بود که رشد استقلال علوم پزشکی همه اینها را مدیون رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در نظام شاهنشاهی علیرغم اتکای کشور به قدرت های جهانی در همه زمینه ها از جمله علوم پزشکی و بهداشت به بیگانگان وابسته بودیم، گفت: امروز با گذشت 43 سال از استقرار جمهوری اسلامی ایران در تمام زمینه های تخصصی. و رشته های فوق تخصصی علوم پزشکی کشور نه تنها مستقل بلکه پیشرو در منطقه است.

عین اللهی افزود: تعداد دانشگاه های علوم پزشکی کشور از زمان انقلاب اسلامی تاکنون 10 برابر شده است، بنابراین امروز نه تنها پاسخگوی نیازهای پزشکی کشور هستیم، بلکه کشورهای همسایه برای درمان به بیمارستان های ایران مراجعه می کنند و یکی از موفقیت های دیگر ایجاد می کند. بسیاری از کارکنان “متخصص و درگیر در پزشکی.

وی به حضور ایران در پنج کشور برتر دنیا در زمینه سلول های بنیادی اشاره کرد و گفت: فوران تاج یک آزمایش بزرگ جهانی بود که جمهوری اسلامی ایران با درخشش کادر بهداشتی و درمانی توانست در صدر جهان قرار گیرد. که تعداد مرگ و میرها تک رقمی است که آمار بسیار بهتر و قابل توجهی نسبت به کشورهای بزرگ جهان است.

  حجم معاملات مسکن سه برابر شد

وزیر بهداشت رمز موفقیت ایران را در کاهش چشمگیر تاج های استقبال و حمایت مردم از برنامه های دولت دانست و یاد و خاطره 300 شهید مدافع سلامت را گرامی داشت. برای ارتقای سلامت انسان و سربلندی نظام از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

عین اللهی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم با واکسیناسیون بسیار گسترده و در مدت کوتاهی با حمایت و مشارکت مردم اقدامات بسیار بزرگی انجام دادیم به طوری که اکنون 85 درصد مردم 2 دوز واکسن خود را دریافت کرده اند. و رکورد تزریق روزانه یک میلیون و ما بیش از 8 میلیون دوز واکسن در هفته در 600000 دریافت کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید