نعمتی که علی از داعش چچنی گرفت!

گروه سیاسی رجانیوز: همسر شهید مدافع حرم علی عابدینی می دانست که همسرش برای حفاظت از حرم به سوریه می رود، با اینکه دلش می گفت مرد را از خانه بیرون نکند، اما با خود گفت: شوهرم باید نرو، چه کسی برای دفاع از او می رود؟

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش فارس، همسر شهید مدافع حرم علی عابدینی درباره روزهای اعزام همسرش به خط مقدم نبرد با داعش گفت: از اوضاع سوریه مطلع بودم اما نمی دانستم. که قرار بود برود اوایل به من نمی‌گفت کی می‌خواهد جایی برود، معمولاً به من اطلاع می‌داد که می‌رود. از رفتنش خیلی ناراحت شدم، اما با خودم گفتم: شوهرم نباید برود، کی می رود دفاع کند!

وقتی این را به او گفتم خیلی خوشحال شد. اولین بار نمی دانستم مصدوم است تا اینکه به تهران برگشتم. به محض ورود، گزارش شد که او به بیمارستان رفته و بهبود یافته است. علی واقعاً شجاع بود و من فقط بعد از شهادتش او را شناختم.

نمی خوام نگران من باشی برو شهید شو!

بار دوم که خواست به سوریه برود، با او مخالفت کردم، اما بعد دلم را به حضرت زینب(س) رساندم و گفتم برو. گفت: خیلی خوشحالم که تشویقم می کنی و می گویی برو. این در حالی بود که همسران برخی از مدافعان حرم نمی دانستند اما من می دانستم همسرم به سوریه می رود. یک روز به من گفت: اگر من شهید شوم چه می کنی؟ نگاهش کردم گفت نمی خواد نگران من باشی خدا حواست به من باشه!

  خشم اماراتی ها از آمریکایی ها

تلگرام، خبر بدی بود

ساعت 10 صبح جمعه بود که نرگس سادات عکس علی را در تلگرام دید. او چنان شوکه شده بود که ناگهان فریاد بلندی کشید. پدرشوهرش با ترس به سراغش آمد و وقتی متوجه شد سعی کرد عروسش را آرام کند و گفت: همش فتوشاپ شده. اما پس از تماس با سپاه متوجه شد که او همسر شهید شده است.

نعمتی که علی از داعش چچنی گرفت!

علی همیشه سعی می کرد قلب و شجاعت خود را برای حفظ روحیه نیروهایش نشان دهد. او در خط مقدم نبرد با داعش در چچن توسط تک تیرانداز آنها مجروح شد. علی خودروی آنها را بمب گذاری کرد و موفق شد تعدادی از تروریست ها را متوقف کند. پس از مدتی علی چفیه سرش را باز کرد و دور بازوی مجروحش حلقه کرد و با بازوی دیگرش شلیک کرد. هر لحظه ممکن بود از حال برود. دوستش از او پرسید: علی چه شد؟ علی گفت: چیزی نیست، سعادتمندم. بعد بیهوش شد. وقتی چشمانش را باز کرد، در بیمارستانی در حلب بستری بود.

به گزارش فارس، شهید مدافع حرم «علی عابدینی» چهارم مرداد 1365 در شهرستان فریدونکنار دیده به جهان گشود. وی در لشکر 25 کربلای مازندران خدمت کرد. شهید بزرگوار علی عابدینی برای اولین بار در سال 1394 به عنوان مدافع حرم به سوریه رفت. در 27 اردیبهشت 1395 در شهر خان طومان حلب سوریه به همراه 12 تن دیگر از یاران به فیض شهادت نائل آمد. از این شهید پسری به نام «امیر محمد» به یادگار مانده است.

  تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 12 میلیون تومان برای مستمری بگیران

دیدگاهتان را بنویسید