نفت 150 دلاری به زودی می آید

به گفته سرمقاله، افزایش قیمت بنزین به نقطه عطفی تبدیل شده است که زندگی همه آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار می دهد. آمریکا این روزها به دلیل افزایش شدید قیمت بنزین در آستانه اعتراضات گسترده مردمی قرار دارد. در این میان، روسیه به دلیل افزایش قیمت انرژی، بزرگترین برنده رشد اوکراین است. با افزایش قیمت نفت و گاز، اقتصاد روسیه تقویت خواهد شد و خزانه آن از درآمدهای حاصل از فروش گاز و نفت پر خواهد شد.

روزنامه اینترنتی رای الیوم نوشت، ایالات متحده این روزها در آستانه اعتراضات گسترده به دلیل افزایش قیمت بنزین است. برای اولین بار در تاریخ، قیمت هر گالن بنزین به بیش از 5 دلار رسید. قیمت همه کالاها از جمله بلیط هواپیما، غذا و خدمات بهداشتی افزایش یافته است.

متوسط ​​تورم در ایالات متحده به دلیل افزایش قیمت ها به 8.6 درصد رسید. اما افزایش قیمت بنزین یک مشکل بزرگ است، زیرا اکثر آمریکایی ها در سفر از خودروهای مدل بالا استفاده می کنند.

10880 خبر اولیه

به نوشته روزنامه رای الیوم، بیش از 100 روز از جنگ اوکراین می گذرد. بسیاری از شاخص ها نشان می دهد که روسیه از نظر اقتصادی و نظامی در جنگ پیروز شده است. کارشناسان غربی نیز بر این باورند که روسیه پیروز خواهد شد. گمانه زنی های آنها در مورد پیروزی روسیه در جنگ در اکثر رسانه ها، روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی غربی پوشش داده شده است. این موضوع در افزایش قیمت انرژی و افزایش تورم نقش اساسی داشته است.

اکنون اعتقاد بر این است که اقتصادهای غربی به زودی با یک رکود شدید مواجه خواهند شد. دلایل زیادی برای این وجود دارد؛ شکست مذاکرات هسته ای ایران و غرب، توقف تولید نفت در لیبی به دلیل درگیری بین شبه نظامیان گروه های مختلف، ناتوانی دولت بایدن در ترغیب کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به افزایش تولید نفت، قیمت نفت به 150 دلار رسید. یک بشکه روزهای بعدی را ممکن کنید.

  120 ثانیه با وزیر اقتصاد با موضوع ابربدهکاران بانکی

به گزارش رای الیوم، رونا مک دانیل، رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان درباره وضعیت متشنج در محافل مردمی در آمریکا گفت که قیمت کالاهای اساسی مشابه قیمت کالاهای لوکس است. افزایش قیمت بنزین نیز نقطه عطفی است که زندگی همه آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

13563 خبر اولیه

این اظهارات در حالی بیان می شود که دولت بایدن به دنبال پایان دادن به جنگ اوکراین و کندی اقتصادی روسیه است و مسکو اکنون بزرگترین برنده آن است. با افزایش قیمت نفت و گاز، اقتصاد کشور تقویت می شود و خزانه و بانک مرکزی کشور از درآمدهای حاصل از فروش گاز و نفت پر می شود. زیرا اولین صادرکننده گاز و دومین صادرکننده نفت در جهان است.

به گفته این رقم آمریکایی، در صورت تداوم افزایش قیمت بنزین در هفته ها و ماه های آینده، جو بایدن و حزب دموکرات در انتخابات میان دوره ای کنگره که در نوامبر سال آینده برگزار می شود، شکست سنگینی خواهند خورد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید