نفرت از یهودیان در آلمان

آمارهای منتشر شده توسط اداره پلیس جنایی فدرال و منتشر شده توسط روزنامه دی ولت در اوایل این هفته نشان می دهد که پلیس آلمان به طور متوسط ​​سالانه 5 حادثه یهودی ستیزانه را بررسی می کند.2022 گزارش شد.

این آژانس ادعا می کند که تنها در سال جاری 1555 مورد از این قبیل را ثبت کرده است.

نفرت از یهودیان در آلمان

به گفته پلیس، در حالی که در مجموع 936 مظنون در ارتباط با این جرایم شناسایی شده اند، حتی یک حکم بازداشت صادر نشده است. جنایت یهودی ستیزی تعریف گسترده ای دارد و شامل تحریک به نفرت، توهین، آسیب رساندن به اموال و استفاده از نمادهای سازمان های ممنوعه – معمولاً صلیب شکسته و سایر نمادهای نازی است.

تنها 55 مورد از تخلفات ثبت شده در سال جاری جزء تخلفات طبقه بندی شده است. 11 مورد از آنها در سه ماهه سوم سال جاری اتفاق افتاد که ده مورد از آنها به عنوان “جنایت با انگیزه سیاسی جناح راست” طبقه بندی شدند. این آژانس اذعان کرد که این اعداد هنوز نهایی نشده است.

«پترا پائو»، نایب رئیس بوندستاگ، از تأخیر محسوس پلیس در رسیدگی به جنایات یهودی ستیز انتقاد کرد. او به دی ولت گفت: «با توجه به افزایش کلی یهودی ستیزی، مایلم سریعتر آمار دقیق را ببینم. تنها در این صورت است که سیاستمداران و مقامات می توانند تحولات تهدیدآمیز را به موقع تشخیص دهند.

یک نظرسنجی که اوایل سال جاری توسط دفتر کمیته یهودیان آمریکا در برلین انجام شد نشان داد که 60 درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که یهودی ستیزی در آلمان گسترده است و نزدیک به دو سوم معتقد بودند که در دهه گذشته افزایش یافته است.

  قالیباف از دولت و وزارت اقتصاد می خواهد بازار سهام را ساماندهی کند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید