نقش اطلاعات عراق در ترور حاج قاسم

13776 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از پایگاه خبری نُجَباء، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در گفت و گو با روزنامه الاتجاه به اظهارات اخیر وزیر خارجه سابق آمریکا پاسخ داد و گفت: وارد عراق شوید. بنابراین ادعای هرگونه نفوذ آمریکا بر افراد نزدیک به فرماندهان کشته شده مقاومت در راستای حملات و هک تلفن همراه آنها اغراق آمیز و خلاف واقع است. دولت عراق، فرودگاه بغداد و دفتر نخست وزیری از سفر حاج قاسم مطلع بودند و اطلاعاتی از آن کانال ها به بیرون درز کرده بود.

مهندس نصر الشمری از تخلفات حاکمیتی عراق در ترور شهیدان سلیمانی و مهندس گلایه کرد و خاطرنشان کرد: البته این اتفاق جدیدی نیست. به نظر می رسد امروز شاهد هستیم که یک دولت خارجی (ترکیه) بخشی از عراق را اشغال کرده و سرزمین های ما را بمباران می کند، اما دولت واکنشی نشان نمی دهد.

وی با اشاره به جزئیات مصاحبه مایک پمپئو گفت: اینها بخشی از گزارش مفصلی بود که قبلاً توسط برخی رسانه های آمریکایی منتشر شده بود. در این گزارش آمده است که یک واحد از نیروهای آمریکایی از سفارت در فرودگاه بغداد منتقل شده اند، جایی که آنها با همکاری عناصر سرویس اطلاعاتی عراق و ماموران امنیتی کرد انجام می دادند. حتی زمانی که خودروی اسکورت شهیدان حاج ابومهدی و حاج کاسم پس از اصابت موشک اول به مسیر خود ادامه داد، توسط تک تیرانداز مورد هدف قرار گرفت و پس از توقف با موشک دوم منفجر شد.

سخنگوی آقازاده ها از سرقت تعدادی از اسناد و اموال شهدای قاتلان و مزدوران آنها خبر داد و افزود: .

  سمند EF7 بیش از 75 میلیون تومان هزینه خواهد داشت

الشمری در پایان گفت و گو با شبکه الاتجاه گفت: جنایت فرودگاه بغداد به صورت علنی و با همکاری دستگاه امنیتی عراق انجام شد. البته من نمی خواهم در اینجا همه سازمان های اطلاعاتی را زیر سوال ببرم، اما تردیدی نیست که عناصر آن نهاد در این جنایت و خیانت بزرگ دست دارند و باید طبق قوانین عراق محاکمه شوند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید