نقش کارتل ها در تعیین سیاست کاخ سفید

11663 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله فواد ایزدی، کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل، وی درباره بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مافیای رژیم آمریکا گفت: آنها به همدیگر ضربه می زنند و این اصالت پول در نظام سیاسی آمریکاست. توسط اساتید علوم سیاسی آمریکایی مورد مطالعه قرار گرفته است. در واقع مطالعات و آمارهای زیادی وجود دارد که نشان می دهد برنده انتخابات آمریکا کسی است که بیشتر از رقیب خود هزینه کند.

وی گفت: نتیجه نفوذ پول در نظام سیاسی آمریکا این است که دغدغه اصلی سیاست جذب پول و منافع شخصی است. آنها دولت ها را در ایالات متحده تعیین می کنند.

ایزدی گفت: در آمریکا فردی که به قدرت می رسد و در کنگره انتخاب می شود برای منافع شخصی از این گونه ارتباطات و کمک های مالی برخوردار می شود و مطابق با اهداف کسانی که کمک مالی می کنند عمل می کند. بنابراین، این دولت در حال تبدیل شدن به یک دولت مافیایی است که برای رسیدن به اهداف خود آماده کودتا، جنایت و ترور است، مانند کودتای اوکراین در سال 2014 که هنوز هم نتیجه این کودتا است.

وی افزود: آمریکایی ها دولت منتخب مردم اوکراین را سرنگون کردند و در نهایت با استفاده از انقلاب مخملی دولت دست نشانده خود را به قدرت رساندند. در نوامبر 2013، دولت منتخب مردم اوکراین بین بسته تجاری و اقتصادی پیشنهادی اروپایی‌ها و بسته تجاری و اقتصادی پیشنهادی روس‌ها انتخاب داشت.

این کارشناس آمریکایی ادامه داد: به همین دلیل آمریکایی ها با NGOهای مستقر در اوکراین برای براندازی قانون رفتند و کودتا کردند و سپس دولتی که روی کار آمد تحت تأثیر جناح راست افراطی قرار گرفت که بسیاری از آنها نئونازی بودند. آنها شروع به اعمال فشار بر اقلیت روسیه کردند که منجر به جنگ داخلی شد که منجر به کشته شدن 14000 نفر شد و طبق آمار سازمان ملل 80 درصد از این 14000 کشته روس ها بودند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

ایزدی گفت: چون دولت بعد از کودتا غرب گرا بود، می دانستند که عضویت در ناتو به نفع اوکراین نیست، اما چون دست نشانده آمریکا بودند، مدعی شدند در اوکراین بحران ایجاد کرده است و این نشان می دهد که چگونه آمریکایی ها ایجاد بحران و در واقع ایجاد بحران.

وی افزود: در سال 2008 جرج دبلیو بوش برای اولین بار درخواست عضویت اوکراین در ناتو را داد، البته طبق قوانین ناتو، کشوری که درگیر درگیری داخلی است نمی تواند به ناتو بپیوندد. دولت اوکراین به راحتی می تواند بگوید که عضویت در ناتو در حال حاضر در دستور کار نیست، اما به ایالات متحده فشار نمی آورد زیرا در اوکراین بحرانی پیش خواهد آمد که آمریکایی ها از آن سود خواهند برد، بنابراین مشکل امروز اوکراین این است که مشکل اصلی آن توسط ایالات متحده حمایت می شود.

ایزدی تاکید کرد: جریان غربی برای کشورهای خود مشکلاتی ایجاد می کند که باید از آن درس عبرت گرفت چرا که غربی ها مصداق بدبختی، جنگ و ایجاد مشکل برای کشورها هستند.

منبع: ایرنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید