نماینده ای که تفاوت 10 میلیارد تن با 55 هزار میلیارد تن را نمی داند، نسخه ای پیچیده!

9093 خبر اولیه

به نوشته سرمقاله، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در کمیسیون برنامه و بودجه نیز به عنوان دبیر اول جایگاه مهمی دارد، آن طور که مدعی خرج کردن است فرق بین 55 هزار میلیارد تومان و 10 هزار میلیارد تومان را نمی داند. 2 میلیارد و 400 میلیون دلار ارز ارجح شد.

گلم حسین کرمی به خبر فوری گفت: حذف 4200 ارز دو میلیارد و چهارصد میلیون دلار برای دولت هزینه دارد. دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار دیگر نیاز داشت که مجلس از تحقق آن عاجز است. عدم تاثیر ارز 4200 بر توده مردم به دلیل عدم نظارت و استفاده صحیح از ارز خصوصی است. تاکید مجلس بر نظارت صحیح بر ارز 4200.

این نماینده مجلس نمی داند که دادن هر یک میلیارد دلار ارز ترجیحی 19 هزار میلیارد تن برای دولت هزینه دارد، زیرا دولت باید از بازار نیما دلار 23 هزار تنی بخرد (یا درآمد ارزی خود را با نرخ ارز مبادله کند). با دلار ۴۲۰۰ تومانی مبادله شود و با قیمت ۴۲۰۰ تومان به گروهی خاص عرضه شود تا این گروه خاص کالای وارداتی را نیز با قیمت ۲۸ هزار تومان در بازار عرضه کند که نتیجه آن قابل مشاهده است. در رالی قیمت .

این عضو محترم که سمت مهمی نیز داشت اما از ارقام آن اطلاعی نداشت، توضیحی نداد که 2.4 میلیارد دلار از کجا به دست آورده و منظورش چیست، اما بر ضرورت نظارت برای کشوری با نزدیک به 16 سال نظارت بر قیمت گذاری و نظارت بر قیمت ها تاکید کرد. شکست خورده. این موضوع هنوز این نماینده و سایرین را به این نتیجه نرسانده است که سیستم چند قیمت‌گذاری و مکانیسم قیمت‌گذاری غیرقابل مدیریت است و نیاز به تمرکز بر رقابت‌پذیری و شفافیت دارد.

  عراق مرزهای شمالی و غربی خود را تقویت می کند

با ارائه این رقم 4200 دلاری حدود 10000 میلیارد دلار درآمد دولت ایجاد می شود که پیشنهادی خامه ای است اما مبادله آن با دلار نیما 55000 میلیارد ریال برای دولت به همراه دارد.

در ازای تزریق 9.5 میلیارد دلار ارز ترجیحی به بازار، دولت در 6 ماهه نخست امسال کمتر از 40 تریلیون دلار درآمد کسب کرد و عملاً 170 تریلیون دلار ضرر کرد که این مقدار دلار باید توسط یک سیستم تعرفه پرداخت می شد. 210 تریلیون تن دریافت کرد. اگر این اتفاق می افتاد، دیگر نیازی به فروش اوراق قرضه و غیره نبود. برای جبران کسری بودجه، بازار سهام سقوط نمی کند و باعث نارضایتی اجتماعی نمی شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید