نماینده محترمی که در فضا قدم می زند، دیگر نمایندگان باید مراقب باشند!

12506 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، غنی نظری نماینده مردم حلال و کوثر در گفت و گو با سایت عصر ایران که معمولا مواضع مبهم و با اثرات ویژه در جامعه دارد، گفت: دولت باید ارز ترجیحی را حذف کند. خیر، نمی تواند و نباید قیمت ها را بالاتر از شهریور 1400 افزایش دهد. اگر قیمت ها افزایش یابد به این معناست که نظارت دولت ضعیف است و باید در کار وزرای اقتصاد دولت تجدید نظر شود.

نکته:

برای کنترل قیمت ها باید تورم را کنترل کنیم نه اینکه تورم را بشناسیم و با قیمت ها مبارزه کنیم. اگر در سال 1400 بیش از 40 درصد تورم در اقتصاد کشور وجود داشت و در سال 1401 خواهد بود، همه قیمت ها نزدیک به تورم افزایش می یابد. این بسیار طبیعی است و به هیچ وجه نشان دهنده ضعف حاکمیت دولت نیست. اگر می توانید قیمت ها را تا شهریور 1400 با سفارش برگردانید، دوره را تمدید کنید و سفارش دهید که قیمت ها تا شهریور 1392 برگردند!

اگر دولت و مجلس اصرار دارند که برخی کالاها مانند گوشت، مرغ و… گران نشود، شاید افراد ناآگاه اقتصاد را شاد کنند و ابزاری برای فریب توده مردم باشند، اما نتیجه به ضرر تمام شود. از توده‌ها و تا نابودی آن طبقات و تولیدکنندگان مشمول سرکوب قیمت‌ها منتهی می‌شود، زیرا توان اقتصادی تولیدکننده از بین می‌رود و مجبور به تعطیلی می‌شود. همانطور که در 4 سال گذشته که رانت 4200 تنی ایجاد شد و باعث واردات ارزان شد، بسیاری از تولیدکنندگان ذرت، دارو، مرغ و… بسته شد و نتیجه آن افزایش وابستگی کشور به واردات بود. حرف های قشتک لزوماً منجر به کارهای زیبا نمی شود.

  سفر اعلام نشده فرمانده قدس عراق/ سردار کعانی برای دیدار با الکاظمی و برهم صالح

وظیفه مصرف کننده چیست؟

بنابراین، در مورد مصرف کننده ای که باید سفره خانواده را پر کند، چطور؟ مصرف کننده باید در یک بازار متعادل نیاز خود را تامین کند و اگر دولت و مجلس دغدغه قدرت خرید مصرف کننده را دارند نباید آن را از جیب تولیدکننده فقیر ایرانی که مصرف کننده خیابانی هم هست بیرون بیاورند بلکه خرید مردم را افزایش دهند. قدرت … که در 8 سال گذشته نابود شد. جنگ قیمت با تولیدکنندگان به تعطیلی واحدهای تولیدی، بیکاری و گسترش فقر می انجامد و با هیچ منطق اقتصادی برای مقابله با گرانی دست به سرکوب قیمت نمی زنند. بلکه تورم را کنترل می کنند که در اقتصاد سیاسی ایران نمی توان از آن صحبت کرد، زیرا بانک ها از قداست و حمایت مطلق برخوردارند و به همین دلیل با ترازنامه های وحشتناک و زیان ده خود هرگز ورشکست نخواهند شد. بانک ها با نگهداری بانک های خصوصی روزانه حدود 4 تریلیون تن پول تولید می کنند. در چنین اقتصادی چگونه می توان از کنترل قیمت صحبت کرد؟

غفلت از سیاست در 44 سال گذشته در اقتصاد سیاسی ایران با پذیرش بمب مخرب تورم در اقتصاد، دقیقاً به دلیل وضعیت نظام بانکی به ویژه بانک های خصوصی، تمامی بنیان های اقتصادی و اخلاقی جامعه را مورد تهدید قرار داده است.

آقای غنی نظری و دیگر نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی باید برای کنترل تورم تلاش کنند نه اینکه زمان را با بحث های بی پایان و ناممکن برای کنترل قیمت کالاها و خدمات در اقتصاد تورمی تلف کنند.

  جزئیات جدید قرارداد بیمه تکمیلی مستمری بگیران شروع ثبت نام از متقاضیان

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید