نوسازی کلان بافت فرسوده پایتخت با کمک تعاونی ها

16205 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، علیرضا زاکانی در حاشیه امضای تفاهم نامه مشترک شهرداری تهران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تهران دارای 70 هزار هکتار وسعت است، اظهار کرد: 12000 هکتار ناپایدار و از این مقدار 4000 و 560 هکتار بافت هوازده ناپایدار، ریزدانه و نفوذناپذیر است.

شهردار تهران با بیان اینکه با توجه به شرایط بلایای طبیعی اطراف شهر تهران مانند سیل و زلزله، نیاز به نوسازی و ایمن سازی این سازه ها بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: مشکل دیگر ما تامین مسکن است. امروز در تهران با 2.9 درصد خانوار کمتر از یک میلیون واحد مسکونی داریم و البته بهترین فضا برای ساخت و ساز تبدیل بافت های فرسوده به واحدهای امن با آسایش و آرامش برای مردم است.

وی افزود: درباره این موضوع کمیسیون مسکن سال گذشته تشکیل شد و تاکنون بر روی نزدیک به 400 هزار واحد مسکونی به توافق رسیده ایم اما توافق امروز با توافقات قبلی متفاوت است. به طوری که بخشی از آن در گام اول ساخت پنج هزار واحد است، اما مهم ترین قسمت ماجرا ایجاد بستری برای تشکیل تعاونی در محلات برای نوسازی و حفظ شکل محله و ایجاد فرصتی برای فراگیر شدن است. فعالیت در پایه هرم اجتماعی به طوری که محصول باعث افزایش اشتغال، فعال شدن چرخه اقتصادی در کشور و رفع نیازهای مردم شود.

زاکانی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد تعاونی فراتر از ساختن مسکن برای ما بر اساس نیاز مردم است که پیام بسیار خوب و امیدبخشی را به بافت جامعه منعکس خواهد کرد.

  اطلاعیه شرایط پیش فروش جزئیات محصولات شرکت زامیاد

وی با بیان اینکه با انعقاد این تفاهم نامه کارگروه مشترکی بین وزارت کشور و مدیریت شهری تشکیل می شود، یادآور شد: چارچوب استفاده از این ظرفیت در کارگروه مشخص می شود و با توجه به موضوع به صورت فعال پیگیری می شود. به مقتضیات شرایط که زیرساخت ها شکل بگیرد و در ماه های آینده بتوانیم در مورد اعداد و ارقام صحبت کنیم.

شهردار تهران با اعلام اینکه هسته مرکزی شهر بیشترین بافت فرسوده را دارد، گفت: مناطق 9، 10، 11، 12، 13، 15 و 16 از بافت های فرسوده و مناطق 4 و 20 نیز بافت فرسوده دارند. . اما محدودیتی برای تاسیس نداریم چون ممکن است مقداری پارچه فرسوده با درجه تهران وجود داشته باشد و تشکیل تعاونی ها در بخش های مختلف مانند دی ونک، فرخزاد و اسلام آباد این امکان را می دهد. پراکنده هستند و نقاط آسیب می بینند. یک ارتقاء گسترده امکان پذیر است.

وی با اشاره به برنامه شهرداری برای حمایت از توسعه مشاغل خانگی گفت: در حوزه آموزش و پرورش و توسعه مشاغل و همچنین در جایگاه حمایت برای این منظور هستیم، چه به دنبال تشکیل بنیادها و مسائل جاری کمک یا نگاه به هنگام ایجاد نمایشگاه و حوزه عرضه محصولات، اقدامات جدی را دنبال می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری شهر، زاکانی تاکید کرد: امیدواریم با توسعه این موضوع با تفاهم با وزارت تعاون، گرهی از گره های مختلف باز شود و به تولید گسترده و کارآمد کمک شود تا مقدمه ای برای صادرات محصولاتی باشد که متضرر می شوند. برای تدارکات تجاری ایجاد می شود.

  لزوم استفاده از یو پی اس و باتری یو پی اس در اتاق سرور

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید