نوسازی 5000 وانت فرسوده با امکانات دولتی

گروه اجتماعی رجانیوز: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از نوسازی پنج هزار دستگاه وانت فرسوده از طریق تامین اعتبارات دولتی از طریق سازندگان داخلی خبر داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مسعود نصرتی افزود: وانت های فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی شهری به سن فرسودگی رسیده و بیش از 13 سال از عمر آن می گذرد و هیچ گونه تعمیراتی توسط این سازمان انجام نشده است. شهرداری‌ها طی این سال‌ها در ماه‌های اخیر پیگیری‌های لازم را برای اجرای برنامه نوسازی پنج هزار مینی‌بوس فرسوده با تأمین اعتبارات دولتی از طریق سازندگان داخلی در دستور کار وزارت کشور قرار داده است.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده این طرح اجرایی شد و در 14 شهریور ماه در مراسم اولین مرحله از واگذاری ناوگان حمل و نقل عمومی و ماشین آلات ساختمانی شهری، خدمات شهری و روستایی، وانت های جدید در سطح شهر ارائه شد. حضور وزیر کشور در مصلی تهران به مرور زمان تحویل شهرداری ها می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از پیگیری برای تولید 1000 دستگاه وانت دیگر با تولیدکنندگان داخلی خبر داد و افزود: این قرارداد تا دو هفته آینده اجرایی می شود.

نصرتی ادامه داد: تامین مالی وانت ها توسط متقاضی تامین می شود و کمک های مالی دولت شامل تسهیلات رایگان و کم هزینه است، همچنین برای نوسازی هر وانت باید یک وانت قدیمی اسقاط شود که این امر در کاهش آلودگی شهری تاثیر دارد. و رضایت شهروندان

  کاهش سهم اوقات فراغت در سبد خانوارها

وی افزود: مینی بوس های جدید زیر نظر شهرداری ها و با اولویت کلانشهرها در مسیرهای عمومی شهری و برون شهری فعالیت می کنند و با نصب سامانه های موقعیت یابی هوشمند و پرداخت الکترونیکی بر عملکرد آنها به صورت مستمر نظارت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید