نویدبخش ارائه بیمه درمانی به بیش از 5 میلیون نفر است.

گروه سیاسی – رجانیوس: آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز هیئت دولت که از ساعت 7 صبح آغاز شد، سفرهای معاونت خود را به استان ها برای نظارت بر اجرای مصوبات سفر استانداری ارزیابی کرد و افزود: در صورت عدم رعایت مصوبات سفر و بله مردم بدبین می شوند و باید تلاش کنیم امید مردم را تقویت کنیم.

دکتر رئیسی از مسئولان خواست تا اقدامات و تلاش خود را برای ایجاد امید برای این خبر اعلام کنند و گفت: یکی از خبرهای دلگرم کننده این روزها اقدام وزارت بهداشت برای دستیابی به بیش از 5 میلیون نفر بیمه سلامت است.

رئیس جمهور افزود: خبر خوب این است که اقدام دیگری برای حمایت از خانواده های نابارور انجام شده است و هر دو اقدام در راستای مطالبات جدی مردم و در چارچوب وعده های انتخاباتی دولت است.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سالروز جهاد سازندگی خاطرنشان کرد: و در دوران سازندگی از برکات آنها برخوردار شدیم.

رئیس جمهور گفت: زمانی تصور می شد که اگر ساختمان جهاد با وزارت کشاورزی ادغام شود، کارایی در هر دو بخش افزایش می یابد، اما به مرور زمان وضعیت متفاوتی به وجود آمد. اگرچه بسیاری از دلواپسان در قالب گروه های جهادی و دانشجویی به دنبال کار جهادی بودند، اما وظیفه پشتیبانی، هدایت و نظارت بر کار که پیش از این در وزارت جهاد سازندگی متمرکز بود، عملا مغفول مانده بود.

دکتر رئیسی افزود: در وزارت جهادکشاورزی به بخش کشاورزی بیشتر توجه شده و حوزه جهادی در سایه این بخش باقی مانده است. در وزارت ورزش و جوانان و سازمان برنامه و بودجه هم همین اتفاق افتاد که به بخش جوانان و برنامه کمتر توجه شد.

  مشارکت برخی نمایندگان مجلس در روند تعیین دولت / هیئت امنا برای خروج از قوه مقننه

رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه را اتاق فکر دولت دانست و گفت: این سازمان باید همواره بر تمامی اجزا، اجزا و جوانب دولت نظارت داشته باشد و برنامه را به موقع ارائه کند، هشدار دهد و عمل کند. معاونت برنامه ریزی این سازمان باید در کنار سازمان بودجه به خوبی فعال شود. وزارت ورزش و جوانان باید توجه لازم را داشته باشد و حوزه جوانان را فعال کند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اهمیت همه کارمندان با روحیه جهادی خاطرنشان کرد: با توجه به ماموریت ها و مسئولیت های وزارت جهادکشاورزی، بخش جهادکشاورزی می تواند در اجرای برنامه ها و پروژه هایی مانند اصلاحات اقتصادی بسیار موثر و وحدت آفرین باشد.

رئیس جمهور در ابتدای این دیدار از خدمات و تلاش های دکتر عبدالملکی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر و برای دکتر زاهدی اوفا آرزوی موفقیت کرد.

آقای رئیسی همچنین از سرعت پلیس در شناسایی و دستگیری سارقان بانک ملی تقدیر کرد و گفت: این امر تاثیر بسزایی دارد و جا دارد از این برخورد سریع، مسئولانه و به موقع تشکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید