نکات مهم برای رانندگی در هوای بارانی

سرهنگ علی هامانهانی با رعایت این توصیه گفت: می تواند در کاهش تصادفات در بارندگی موثر باشد و رانندگان در این شرایط رانندگی ایمن تری داشته باشند.

به گزارش رجانیوس به نقل از اطلاعات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، سرهنگ علی همهانی معاون آموزشی و فرهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: یکی از مهمترین و خطرناک ترین شرایط جوی برای رانندگی هوای بارانی است که حداقل احتیاط می تواند منجر شود. تا تصادفات دلخراش، اما با رعایت نکات زیر می توان تا حد زیادی از این حوادث جلوگیری کرد.

سرهنگ همهانی ادامه داد: رانندگان باید با حوصله و آرامش بیشتری رانندگی کنند و قبل از سفر با توجه به سیستم ترمز، رادیاتور و منبع آب نمک، بخاری خودرو، برف‌دم، آج لاستیک و … خودرو را متوقف کنند. بازدید کنید.

وی گفت: رانندگان باید با خودروی جلویی فاصله بیشتری داشته باشند و چراغ های جلو یا مه شکن را روی دستگاه درج کنند که باعث افزایش دید راننده و دیده شدن بهتر نسبت به سایر رانندگان شود و به هیچ وجه از تلفن همراه استفاده نکنند. رانندگی در چنین آب و هوایی نیاز به تمرکز کامل دارد.

معاون آموزشی و فرهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: مراقب عابران پیاده در جاده ها باشید و شیشه جلو و شیشه های کناری خودرو را همیشه تمیز نگه دارید و بهتر است برای افزایش دید خود شیشه های گرم کن را روشن نگه دارید و همچنین از انحراف و انحراف ناگهانی خودداری کنید. و همچنین ترمز ناگهانی و فشار ندادن و فشار دادن ناگهانی پدال گاز.

  ژانویه خونین در یمن؛ هر ساعت یک کشته یا مجروح می شود

سرهنگ هامانهانی در خاتمه به منظور پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی به شهروندان محترم توصیه کرد در شرایط نامساعد جوی از وسایل نقلیه عمومی حداکثر استفاده را بکنند و ابراز امیدواری کرد مصرف کنندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. کاهش تصادفات جاده ای در تهران

دیدگاهتان را بنویسید