نگرانی بهارستانی ها شنیده شد/ همه برنامه ها برای قطع دست رانت خواران کشور است.

گروه سیاسی رجانیوز: بهارستان با 76 کیلومتر مربع وسعت و 600 هزار نفر جمعیت وارد تقسیمات سیاسی و جغرافیایی ایران شد و امروز جمعیت آن از مرز 750 هزار نفر گذشته است. بی شک جمعیت مهم ترین ویژگی این شهر است. خود آیت الله سیدابراهیم رئیسی در سفر امروز (پنجشنبه) خود به بهارستان از بچه دار شدن مردم تشکر کرد و البته با گلایه از کمبود کلاس، دستور یک فوریت ساخت 10 مدرسه را در شورای اداری این شهرستان داد. . صادر شده توسط شهر

من گزارش میدم رجانیوز; به گزارش ایرنا، در این سفر یک روزه غلام محسن اسماعیلی رئیس کابینه ریاست جمهوری، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی حضور داشتند. انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده، محسن منصوری معاون اجرایی، میثم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و کار، علیرضا فخاری استاندار تهران، نمایندگان شورای اسلامی، رئیس جمهور را همراهی کردند.

رئیس جمهور که پیش از این به شهرستان های اسلامشهر، پاکدشت، پردیس، قدس، ملارد، شهریار، ورامین، قرچک، پیشوا و رباط کریم در استان تهران سفر کرده و تصمیماتی را برای حل مشکلات این مناطق اتخاذ کرده بود، در ابتدای راهپیمایی خود ورود به بهارستان از بیمارستان 300 تختخوابی حضرت ابوالفضل (ع) که از خیرین است بازدید کرد.

000001 خبر اولیه

مجموع تخت های بیمارستانی شهرستان بهارستان به 100 تخت برای بیش از 750 هزار نفر می رسد و باید اذعان داشت که وضعیت سرانه بهداشتی و درمانی در این منطقه مناسب نیست. آیت الله رئیسی با اطلاع از این مشکل دستورات لازم را برای تسریع در فعالیت های اجرایی این بیمارستان صادر و ابراز امیدواری کرد با راه اندازی بخش هایی از این مجموعه درمانی در سال آینده، مردم بتوانند از درمانگاه این بیمارستان بهره مند شوند.

آیت الله رئیسی خطاب به مسئولان گفت: 6 سال از آغاز به کار بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) می گذرد و انتظار برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها انتظار و مطالبه بحقی است.

وی همچنین به مسئولان وزارت بهداشت دستور داد تا با توجه به محرومیت منطقه و نبود امکانات پزشکی کافی برای راه اندازی درمانگاه این بیمارستان تا یک سال آینده تلاش کنند.

امروز این دستور در شرایطی از سوی رئیس جمهور صادر شد که ساخت این پلی کلینیک از سال 1396 آغاز شد اما حدود سه سال متوقف شد. ساخت بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) نسیم شهر با ظرفیت 350 تخت نیز قرار است تا پایان سال 1405 تکمیل و به بهره برداری برسد.

  خدمه کشتی سانچی هنوز زنده اند!؟

بهارستان از پارچه های فرسوده رنج می برد

000002 خبر اولیه

بر اساس این گزارش، شهرستان کوچک بهارستان با مشکلات قابل توجه دیگری نیز مواجه است که در دسترس بودن پارچه های فرسوده و نبود خدمات بهداشتی و درمانی از آن جمله است. به گفته عبدالله نوحی فرماندار این شهرستان مهمترین مطالبات از مسئولان این شهرستان مسائل مربوط به بهسازی بافت فرسوده و تامین سرانه امکانات درمانی و بهداشتی است.

بر اساس گزارش مسئولان شهرستانی بهارستان 84 درصد بافت مسکونی این شهرستان تخریب شده و از نظر مسکن از نظر شاخص های توسعه ای تعیین شده استان تهران در محرومیت بسیار شدیدی قرار دارد که در این راستا رئیس جمهور امروز از بافت فرسوده بهارستان بازدید کرد و کارها ادامه یافت.

دیدار با خانواده نگهبان جان باخته “امیر کمندی”

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، آیت الله رئیسی بدون توجه به مطالب مطرح شده با خانواده پاسدار فقید «امیر کمندی» نیز دیدار کرد.

سرهنگ پاسدار امیر کمندی از پاسداران سپاه بود که در خیابان ستارخان هنگام مقابله با شورشیان بر اثر اصابت نارنجک دستی از ناحیه سر مجروح شد و به شهادت رسید.

000003 خبر اولیه

رئیس جمهور: ضرورت ساخت فوری ۱۰ مدرسه در بهارستان/ استفاده از کمک های خیریه برای محرومیت زدایی

آیت‌الله رئیسی، مقصد بعدی شورای اداری بهارستان، جایی جز شورای اداری نبود. وی در این جلسه گفت: این منطقه 130 هزار دانش آموز دارد اما تعداد مدارس متناسب با این جمعیت نیست. بنابراین ساخت حداقل 10 مدرسه با 150 کلاس درس یک ضرورت است و باید سریعاً انجام شود.

البته رئیس جمهور همچنین تصریح کرد که انتظار داریم خیرین سر کار بیایند تا این کار به سرعت پیش برود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: پروژه هایی که در این شهرستان اجرا می شود حاصل تلاش ها و اقدامات بسیاری است که توسط سازمان خیرین و شخص آقای همیشی ساماندهی می شود. این شهرستان کمک هایی دارد که باید دید بر اساس کمک ها چگونه محرومیت زدایی بهارستان را می توان دید.

رئیس جمهور یکی از کارکردهای وقف را رفع فقر و محرومیت زدایی و توسعه برشمرد و گفت: با توجه به نظر وقف و کارکرد وقف می توان در جهت محرومیت زدایی در منطقه و همچنین از نظر اقداماتی انجام داد. از مسائل فرهنگی

  بهترین دوره mba در ایران چیست؟

000004 خبر اولیه

باید به طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار توجه ویژه شود

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود در این جلسه گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نیز یکی از طرح های حوزه زنان است که باید به این بخش توجه ویژه شود، ضمن اینکه بخشی از این امر باید در بهزیستی دنبال شود.

رئیسی همچنین گفت: این شهر دارای چند مزیت از جمله مجاورت با تهران است، اما مشکلاتی نیز وجود دارد که توجه لازم به آن نشده و نیاز به رفع دارد.

وی در عین حال افزود: در بحرین صاحبان فکر، سرمایه گذار و کارآفرین بسیار خوبی داریم که باید از ظرفیت آنها برای سرمایه گذاری در توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استفاده کرد.

برخورد با افرادی که افراد در ادارات را ناراضی می کنند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کوچکترین مشکلات و اختلافات در سیستم های اداری پذیرفته نمی شود، تصریح کرد: ناسالم بودن نظام اداری را در نزد مردمی که انتظار خدمت خالصانه دارند، ناکارآمد می کند.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: باید با افرادی که باعث نارضایتی مردم در ادارات می شوند کار کنیم، اگر فردی روحیه تحول نداشته باشد پذیرفته نیست و باید کنار گذاشته شود.

سه هزار واحد تولیدی نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشتند

قسمت پایانی و البته مهم ترین قسمت سفر رئیس جمهور به بهارستان، دیدار چهره به چهره با مردم آن شهر بود. رئیس جمهور خطاب به ملت گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون سه هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگشته و تولید رونق می گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: ایران قوی با تولید و صنعت قوی محقق می شود، ایران قدرتمند با زنان و مردان قوی است که با تلاش در تولید، کار و تلاش برای حضور به موقع در صحنه ها شکل می گیرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است که مردم به انبوه، اشتغال و تولید وابسته نباشند. ما زمین، ظرفیت، آب، خاک و هوا داریم، هرچند بارندگی کم است، اما می توانیم طوری برنامه ریزی کنیم که به کالاهای اساسی وابسته نباشند.

همه برنامه ها برای حذف مستاجران از کشور است

آیت الله رئیسی ادامه داد: برنامه دولت این است که رانت خواری و فساد در کشور وجود نداشته باشد و همه برنامه ها این است که دست مفسدان و رانت خواران را از کشور کوتاه کنند. بنابراین ممکن است برخی سخنان را به دولت نسبت دهند، اشکالی ندارد، ما حاضریم هر حرفی را بشنویم.

  حمله مجدد مقاومت علیه شهرک های همسایه در نوار غزه

رئیس اجرائیه افزود: بهارستان شهری با تراکم جمعیت بالاست که از نقاط مختلف کشور در اینجا جمع شده و شهرستان را تشکیل داده است. این افراد افرادی نیستند که بار اضافی برای تهرانی ها باشند، بلکه گاهی بار تهرانی ها را نیز به دوش می کشند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شخصیت انقلابی مردم این شهر سرمایه عظیمی است که متولیان امر فرهنگی باید بدانند سرمایه عظیمی است که مردم را از هر آسیبی مصون می دارد.

آیت الله رئیسی یادآور شد: امروزه مردم در این منطقه تولید می کنند و برای شهرستان بهارستان باعث افتخار است که در زمینه کیف و کفش، صنایع چوب و فلز فعالیت می کنند، آمارها نشان می دهد که نه تنها مردان بلکه زنان نیز به این کار مشغول هستند. صنایع دستی در این منطقه. آنها کار خود را انجام داده اند.

خدمات شهری برای جمعیت بهارستان مناسب نیست

رئیس جمهور تصریح کرد: خدمات شهری متناسب با جمعیت این شهرستان نداریم. اولین طرحی که در ورود به بهارستان دیدم بیمارستانی است که قرار بود 6 سال پیش ساخته شود اما مردم همچنان منتظر فعال شدن این مرکز درمانی هستند.

آیت الله رئیسی اعلام کرد: موضوع دیگری که برای سلامت جسم و روح مردم و جوانان ضروری است سالن های ورزشی است بنابراین ساخت سالن هایی که بتواند زمینه ورزش جوانان را فراهم کند باید در دستور کار قرار گیرد و پیگیری شود. با سرعت

رئیس جمهور گفت: مقرر شد پروژه های مورد نیاز بهارستان در حوزه های کشاورزی، تولیدی، راه های ارتباطی و کمربندی به سرعت انجام شود تا در دفعات بعدی که به اینجا سفر می کنیم، شاهد رفع این نیازهای اساسی باشیم. مشارکت مردم این شهر

وی افزود: ما برای شنیدن دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم به این مناطق می‌آییم. من معتقدم ردیابی مشکلات با دیدن نامه کافی نیست. سیاست من این است که به میان مردم و مناطق بروم. می توان در دفتر نشست و گزارش دریافت کرد، اما شنیدن کیست، همانطور که ببینید.

سفر امروز رئیس جمهور به شهرستان بهارستان تنها سفر وی به استان تهران نیست، زیرا وی پیش از این به شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، پردیس، کدس، ملارد، شهریار، ورامین، کرچک، پیشوا و رباط کریم (استان تهران) نیز سفر کرده بود. ). و برای رفع مشکلات این مناطق تصمیماتی اتخاذ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید