نگرانی بی سابقه صهیونیست ها از قدرت مقاومت

یک تحلیلگر برجسته جهان عرب در مقاله ای نوشت: در صورت ادامه اشغالگری، رژیم صهیونیستی بهای سنگینی را به خاطر اصرار بر سیاست آزار و اذیت و ادامه محاصره غزه خواهد پرداخت.

به گزارش رجانیوس به نقل از روزنامه الکترونیکی رای الیوم، عبدالباری عطوان، تحلیلگر مشهور جهان عرب، مقاله ای درباره رژیم صهیونیستی و سیاست های آن در منطقه نوشت.

بر اساس این گزارش، عطوان در مقاله خود درباره رژیم صهیونیستی نوشت: صهیونیست ها اخیرا سیاست جدیدی را در پیش گرفته اند و آن تلاش برای نزدیک شدن به چین است. در واقع تل آویو با این سیاست به نوعی به دنبال ارسال پیام به آمریکا و غرب است. از سوی دیگر، مجموعه ای از تلاش های اسرائیل در عرصه دیپلماسی نشان می دهد که این رژیم به شدت نگران قدرت روزافزون مقاومت است.

این تحلیلگر مشهور جهان ادامه داد: اکنون ترس و نگرانی بی سابقه ای از قدرت مقاومت در بین صهیونیست ها وجود دارد.

وی افزود: محور مقاومت در منطقه با قدرت موشکی خود موازنه قوا را در عرصه نظامی به کلی تغییر داده است. بنابراین صهیونیست ها برای مقاومت در برابر تهدیدات، فرار به چین را انتخاب کردند.

عطوان گفت: البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که در سال های اخیر آمریکا و غرب خدمات زیادی به صهیونیست ها ارائه کرده اند. اقدامات ترامپ در حمایت از رژیم صهیونیستی در 73 سال گذشته بی سابقه بوده است و هیچ یک از روسای جمهور آمریکا چنین خدماتی را به تل آویو ارائه نکرده اند.

  مسابقات دوومیدانی کوم در مسابقات آسیایی مرکزی

انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی، به رسمیت شناختن حاکمیت تل‌آویو بر بلندی‌های جولان، تشدید فشارها بر مردم فلسطین و آوارگان فلسطینی و امضای توافق‌نامه‌هایی برای عادی‌سازی روابط با طرف‌های عربی به شرح زیر است: مجموعه خدماتی که آمریکایی ها در سال های اخیر به رژیم صهیونیستی ارائه کرده اند.

آتون گفت: «واقعیت این است که فرار به چین نمی‌تواند خطر موجودیت صهیونیست‌ها را از بین ببرد. الان صهیونیست ها دارند هر کاری می کنند.

وی افزود: آنها قطعنامه های بین المللی را زیر پا می گذارند، مردم فلسطین را تحت فشار قرار می دهند، زمین های آنها را غارت می کنند، ثروت هایشان را غارت می کنند و به کشورهای عربی همسایه تجاوز می کنند.

این تحلیلگر مشهور جهان گفت: سران رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای رفع تهدیدات علیه آنها و پایان دادن به نگرانی های خود انجام می دهند. اما باید گفت در صورت ادامه اشغالگری، رژیم صهیونیستی بهای سنگینی را به خاطر اصرار بر سیاست آزار و اذیت فلسطینیان و ادامه محاصره غزه خواهد پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید