نیاز اروپا به گاز روسیه

بر اساس سرمقاله، کادری سیمسون، کمیسر انرژی اتحادیه اروپا در جلسه عمومی پارلمان اروپا گفت که اتحادیه اروپا به طور کامل واردات گاز طبیعی روسیه را با LNG و گاز خط لوله از تامین کنندگان قابل اعتماد جایگزین کرده است.

این بلوک از روز پنجشنبه در مورد پیشنهاد تعیین سقف قیمت گاز برای جلوگیری از افزایش هزینه های انرژی برای مصرف کنندگان بحث خواهد کرد.

تنوع، کاهش تقاضا، سیاست ذخیره سازی مشترک و اقدامات ما اهمیت دارد. وی افزود: اما باید هوشیار باشیم.

کارشناسان به شبکه ریانووستی روسیه گفتند که تغییر گاز خط لوله روسیه به دلیل افزایش خرید گاز طبیعی مایع (LNG) از ایالات متحده است.

نیاز اروپا به گاز روسیه

بر اساس گزارش کمیسیون اروپا، بین ژانویه تا آگوست، حجم کل واردات گاز از روسیه، از جمله LNG، 39 میلیارد متر مکعب (میلیارد متر مکعب) کاهش یافته است. در همین دوره، محموله های LNG از ایالات متحده تقریباً 80 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

سال گذشته، روسیه حدود 45 درصد از واردات گاز به اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داد. بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، مسکو 155 میلیارد متر مکعب گاز به بلوک اروپایی صادر کرده است. انتظار می رود امسال واردات اتحادیه از روسیه به بیش از یک سوم آن (حدود 60 میلیارد متر مکعب) کاهش یابد.

نیاز اروپا به گاز روسیه

در همین حال، تحلیلگران شرکت تحقیقاتی Kpler در این ماه هشدار دادند که جایگزینی گاز خط لوله روسیه با LNG هزینه های قابل توجهی را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا به همراه خواهد داشت. زیرا برخلاف گاز خط لوله که معمولاً با قراردادهای بلندمدت عرضه می‌شود، LNG بیشتر در بازار نقدی خریداری می‌شود و هزینه آن چندین برابر می‌شود.

  قیمت پژو 206 از 1 تا 2 میلیارد تومان می رسد!

در همین حال، افزایش خرید اتحادیه اروپا، دسترسی کشورهای در حال توسعه را سخت‌تر کرده است، زیرا اکنون باید با کشورهای ثروتمند اروپایی برای قیمت‌های بالاتر رقابت کنند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید