نیاز فوری به ساخت 10 مدرسه در بهارستان وجود دارد

گروه سیاسی رجانیوز: رئیس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان بهارستان (استان تهران) گفت: 130 هزار دانش آموز در این منطقه تحصیل می کنند و تعداد مدارس متناسب با این جمعیت نیست. بنابراین ساخت حداقل 10 مدرسه با 150 کلاس درس یک ضرورت است و باید سریعاً انجام شود.

من گزارش میدم رجانیوزرئیس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان بهارستان (استان تهران) گفت: 130 هزار دانش آموز در این منطقه تحصیل می کنند و تعداد مدارس برای این جمعیت مناسب نیست. بنابراین ساخت حداقل 10 مدرسه با 150 کلاس درس یک ضرورت است و باید سریعاً انجام شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان بهارستان افزود: انتظار داریم خیرین پای کار بیایند تا کار (ساخت این تعداد مدرسه) به سرعت پیش برود.

آیت الله رئیسی گفت: پروژه هایی که در این شهرستان اجرا می شود حاصل تلاش ها و اقدامات بسیاری است که لازم است تعدادی از آنها توسط سازمان خیرین و خود آقای همیشی ساماندهی شود. این شهرستان کمک هایی دارد تا ببینیم بر اساس کمک ها چه اقداماتی می توان برای محرومیت زدایی در این شهرستان انجام داد.

رئیس جمهور گفت: کارکرد وقف رفع فقر و محرومیت و توسعه منطقه است و همه این مشکلات از جمله مشکلاتی است که می تواند در بهارستان بروز کند، منطقه در خصوص مسائل فرهنگی نیز اقداماتی انجام داد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: سرمایه بزرگ این شهر ایمان این مردم، عشق به اهل بیت و عاشوراییت آنهاست که آنها را از هر گونه بدی حفظ می کند. مساجد و اینها از سرمایه های فرهنگی این منطقه هستند که می توانند از جوانان محافظت کنند و به فضای این شهر روشنایی بخشند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در مقابل تهاجمات فرهنگی باید سرمایه عظیم فرهنگی مردم حفظ و استفاده شود، افزود: فرهنگ بزرگ اهتمام به اهل بیت و عاشورای بهارستان باید حفظ شود و نیازهای فرهنگی جامعه باید به مردم رسیدگی شود

رئیس جمهور تصریح کرد: از دیگر اقدامات برای صیانت از فرهنگ، سالن های ورزشی و ایجاد مدارسی است که بتواند پاسخگوی نیاز مدارس و آموزش و پرورش منطقه باشد و قطعا در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت. این کار خطیر باید با دستان توانمند بخشداران انجام شود و تکمیل این کار در گرو مشارکت و تلاش شماست.

باید به موقع برنامه ریزی کرد

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به طرح هایی که در شهرستان بهارستان اجرا یا اجرا می شود، تصریح کرد: این طرح ها باید در زمان خودش اجرا شود تا مردم سال ها منتظر نمانند. به عنوان مثال 6 سال از آغاز به کار بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) می گذرد و انتظار تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها، انتظار و تقاضای معقولی است.

آیت الله رئیسی یادآور شد: منطقه بهارستان با وجود همه محرومیت ها با همت مردم مواجه است و اقدامات خوبی برای آن انجام شده است اما این اقدامات پاسخگوی همه نیازهای منطقه نبوده است بنابراین باید برای رفع آن اقداماتی انجام شود. نیازهای اساسی منطقه

باید به پروژه های زنان توجه ویژه شود

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نیز یکی از طرح های حوزه زنان است که باید به این بخش نیز توجه ویژه شود.

  آمریکا تحریم هایی را علیه اسرائیل وضع کرده است

وی تصریح کرد: بخشی از مشکلات باید توسط دوستان در بهزیستی پیگیری شود و به مشکلات اجتماعی این شهر توجه شود، این شهر یکسری مزیت هایی مانند همجواری با تهران دارد اما مشکلاتی نیز وجود دارد که درست نیست و به درستی پرداخته شده است. این نیاز به تعمیر شدن دارد.

تاکید رئیس جمهور بر تسریع در کار

رئیس جمهور گفت: دیدار با مردم در سفرهای استانی و شهرستانی برای من مهم است اما در راس آنها تاکید بر تسریع در اجرای کارها و پیگیری مشکلات است.

رئیس جمهور را غلامحسین اسماعیلی رئیس کابینه ریاست جمهوری، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، انسیه هزالی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همراهی می کردند. ، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور، میشم لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و کار، علیرضا فخاری استاندار تهران، نمایندگان شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات و مسئولان شهرستان بهارستان حضور داشتند.

پس از این دیدار، رئیس جمهور برای دیدار و سخنرانی عمومی در جمع مردم بحرین حاضر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید