هدف دولت حمایت استراتژیک از بورس است نه رشد اجباری

15527 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد و دارایی در پاسخ به گزارش مورخ 28/08/1301 روزنامه “تویداهان” با عنوان “رشد دستوری چه نتیجه ای دارد؟” وی تصریح کرد: دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود بارها اعلام کرده است که برخلاف دولت گذشته بورس را درآمدی نمی بیند و همواره بر آن تاکید شده است.

دولت همواره برای ثبات بازار سهام تلاش کرده و سعی کرده به نحوی از این بازار حمایت کند تا اعتماد از دست رفته سهامداران بازگردد.

ابلاغ بسته حمایتی 10 نقطه ای که در آن بیمه سهام در پرتفوی اشخاص تا سقف 100 میلیون تومان به ازای هر نفر، صدور ضمانت نامه تبعی برای فروش سهام صندوق های درآمد ثابت تا سقف 400 هزار میلیارد ریال، تزریق منابع جدید از محل صندوق های دولتی. برای خرید سهام در بازار سرمایه، واریز منابع درج شده در ردیف بودجه 1401 به صندوق تثبیت، یکی از اقدامات دولت برای بازگرداندن اعتماد سهامداران است.

این در حالی است که در این مقاله ادعا شده است که رشد بورس به ترتیبی است که پس از مدت ها کاهش و کاهش قیمت سهام، جذابیت این بازار افزایش یافته و خریداران آماده حضور شده اند.

از سوی دیگر، بیمه سهام که در بسته 10 نقطه ای گنجانده شده است، تردید و احتمال ادامه روند منفی را از سهامدارانی که از سرمایه گذاری در بازار بیمناک هستند، برطرف می کند و این خود یکی از مواردی است که عوامل رشد بورس از آنجایی که بیشتر فشار فروش در بازار سرمایه ناشی از خرده فروشان است و بیمه سهام این فشار را تا حد زیادی کاهش می دهد.

  تعداد بیماران عروق کرونر در تهران رو به افزایش است

البته شاخص‌سازی یا بالا نگه‌داشتن شاخص وظیفه دولت و سازمان بورس نیست، اما نگاه حمایتی دولت به بازار سهام و توجه به بازار سرمایه در سیاست‌گذاری‌ها نکته مهمی است که می‌تواند به بازگرداندن اعتماد مردم کمک کند. صاحبان سرمایه در بورس

بارها اعلام شده که نگاه دولت به بورس ابزاری و کوتاه مدت نیست و حمایت از بورس یک اصل راهبردی برای دولت سیزدهم است، بنابراین در نهایت باید این مسیر را با کوتاه مدت طی کرد. برنامه های حمایتی و سیاست های بلندمدت، به نتیجه مطلوب دست خواهد یافت.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید