هر کد سجامی قابلیت انجام معامله خودرو در بورس را دارد

13038 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، محمدحسنی سعدی سخنگوی بورس در قسمت خبر شبکه خبر در خصوص تحویل خودروهای شاهین و کارا به بورس به سوالات زیر پاسخ داد.

سوال: وضعیت خودروی شاهین در بورس کالا در حال حاضر چگونه است؟

حسنی: از زمانی که بورس کالا برای عرضه خودرو اعلام آمادگی کرد، دو شرکت آماده عرضه محصولات خود در بورس کالا هستند، یکی سایپا که خودروی هاک خود را در کمیته بورس کالا پذیرفت و به تایید این کمیسیون رسید. همچنین مقرر شده از 20 هزار خودروی تولیدی این شرکت در سال جاری، 16 هزار خودرو در بورس کالا عرضه شود. کارهای اداری در حال حاضر انجام شده است اما تاریخ عرضه نهایی این خودرو را اعلام نکرده ایم و در مراحل پایانی است.

خودروی دیگر خودروی کارآمد گروه بهمن است. پیش بینی می شود این خودرو در 1401 15000 خودرو تولید کند که از این تعداد 7500 خودرو در بورس کالا عرضه می شود.

سوال: آیا خودروسازی سایپا در صورت امتناع از تحویل خودرو به بورس جریمه می شود؟

حسنی: فقط بین بورس کالا و شرکت های خودروساز برای عرضه محصولات خودرویی در بورس کالا توافق صورت گرفته است و عرضه کننده در صورت عدم تمایل می تواند از عرضه خودرو در بورس کالا خودداری کند.

سوال: آیا ثبت سفارش برای کد معاملاتی محدودیتی دارد؟

حسنی: با پیگیری ها و مجوزهای اخذ شده از سازمان بورس، به محض شروع معاملات، تمامی افراد دارای کد سجامی که اقدام به خرید و فروش سهام می کنند می توانند بدون دریافت کد جدید اقدام به معامله خودرو کنند، اما هر کدی می تواند تنها یک معامله انجام دهد. ..

  زمان پرداخت سهمیه غرامت بنزین و آذرماه

سوال: حاشیه سود خرید خودرو در بورس کالا نسبت به بازار چقدر است؟

حسنی: در بورس کالا از مکانیزم عرضه و تقاضا برای یافتن قیمت استفاده می شود و هیچ گونه اقدام و نظری پذیرفته نمی شود و بر اساس عرضه و تقاضای محصول، قیمت عادلانه ای پیدا می شود.

منبع: yjc

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید