هزینه حج پیش رو حدود 150 میلیون تومان است

گروه اجتماعی رجانیوز: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه یک میلیون و 50 نفر در دستور حج تمتع هستند، گفت: هزینه حج تمتع حدود 150 میلیون تومان است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش فارس، سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: یک میلیون و 50 هزار زائر در صف سفر حج هستند و بسیاری از این زائران پیر هستند و باید آنها را راهی کنیم. هر چه زودتر به مشرفه.»

وی در خصوص هزینه حج 1402 گفت: هزینه حج سال آینده حدود 150 میلیون تومان است.

نواب در خصوص سرانه خادمان اعزامی به حج گفت: سرانه خادمان در 14 حج گذشته 8.4 درصد است و باید توجه داشت که هر چه تعداد خادمان افزایش یابد، تعداد زائران کمتر می شود.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در سال آینده، سرانه اعزام کارگزاران حج حداکثر 500 درصد خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت گفت: تلاش ما بر این است که بیش از هزار نفر از کارکنان را کاهش دهیم و تعداد زائران را نسبت به حج گذشته افزایش دهیم.

بر اساس این گزارش، در حج گذشته هزینه حج 5 هزار دلار بود و سعودی ها با رفع محدودیت های ناشی از ویروس کرونا از کاهش هزینه ها خبر دادند، اما هنوز میزان این کاهش از سوی مسئولان کشورمان اعلام نشده است. اما رئیس سازمان حج و زیارت به تخصیص 28 هزار و 500 تومان برای عملیات حج اشاره کرد که احتمال افزایش آن به نظر می رسد.

  ترور یکی از مدافعان حرم در خیابان مجاهدین اسلام / سرهنگ حسن صیاد هدی به شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید