هزینه درمان آمیکرون چقدر است؟

هزینه هر بیمار با آمیکرون بسته به شرایط متفاوت است، به طوری که بخش دولتی به طور متوسط ​​90٪ از ما و 10٪ از بیمار را پرداخت می کند. در بخش خصوصی حدود 75 درصد هزینه ها بر عهده بیمار و حدود 25 درصد بر عهده بیمه است.

به گزارش رجانیوس به نقل از ایسنا، مهدی رضایی با تاکید بر اینکه داروی تزریقی رامدسیویر همچنان تحت پوشش بیمه است، گفت: از سال 1399 این دارو تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است. اخیرا بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه حتی پوشش بیمه ای این دارو نیز افزایش یافته است. در واقع در گذشته در موارد بستری موقت، پوشش بیمه ای این دارو 70 درصد سهم بیمه و 30 درصد سهم بیمار بود و حتی این پوشش به 90 درصد می رسید. در مورد بیماران بستری، این پوشش از ابتدا 90 درصد کسر می شود.

وی با تاکید بر اینکه این پوشش های بیمه ای بر اساس پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت اعمال می شود، گفت: اخیراً وزارت بهداشت بر اساس آخرین پیشرفت های علمی دستورالعمل جدیدی (شماره 11) تحت عنوان راهنمای 19 تشخیص و درمان مبتنی بر آن را صادر کرده است. طبق این دستورالعمل مشخص می شود که دارو چه زمانی تجویز می شود و طبق همان دستورالعمل هزینه پوشش دارو را تقبل می کنیم. تعهدات ما شامل نسخه های خارج از پروتکل مذکور نمی شود.

وی در خصوص دستمزد بیمار برای تزریق رامد ساویر گفت: بر اساس آخرین قیمت تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو برای هر دوز داروی رمد ساویر حدود 370 هزار تن است که یک درمان 5 روزه (تزریق 6 آمپول) است. محاسبات مذکور برای فرانشیز حدود 222 هزار تن برای بیمار هزینه دارد و مابقی هزینه ها تحت پوشش بیمه سلامت است. البته پیشرفت های علمی اخیر به درمان 3 روزه با RamedSavier نیز اشاره می کند که دوره درمان بین 3 تا 5 روز متغیر است.

  افزایش قیمت مسکن در 16 ماهه دولت سیزدهم رکورد زد / 45.6 درصد بیشتر از دولت حسن روحانی

رضایی در خصوص هزینه تزریق این دارو برای بیماران گفت: پوشش ما برای بیماران بستری است و بر این اساس کلیه خدماتی که بیمار بستری در بخش دولتی دریافت می کند بر اساس تعرفه 90 درصد محاسبه می شود. با این حال، به خاطر داشته باشید که بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر که در بیمارستان بستری است، داروهای دیگری به جز RemedSivir مصرف می کند که بر این اساس تحت پوشش قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه هزینه درمان تاج در هر بیمار متفاوت است، خاطرنشان کرد: هزینه ها بسته به شرایط از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و برای بیمارانی که نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه دارند بیشتر خواهد بود. حدود 9 میلیون تومان که 90 درصد توسط ما و 10 درصد توسط بیمار پرداخت می شود. البته در بخش خصوصی مبنای محاسبه بیمه بر اساس تعرفه دولتی است و مابه التفاوت تعرفه خصوصی و دولتی بر عهده خود بیمار است. هنگام دریافت خدمات از بخش خصوصی، حدود 75 درصد هزینه ها بر عهده بیمار و حدود 25 درصد از بیمه است.

وی در خصوص میزان هزینه های بیمه سلامت از ابتدای اپیدمی تاج نیز گفت: بر اساس آخرین برآوردها، سازمان بیمه سلامت بیش از 3 هزار میلیارد تن برای درمان تاج هزینه کرده است.

وی همچنین درباره پوشش بیمه ای تست های کرونا به ایسنا گفت: این آزمایش ها نیز تحت پوشش بیمه هستند و در مراکز دولتی دانشگاه ها با فرانشیز رایگان انجام می شود و در مراکز خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت هزینه این آزمایش ها را پرداخت می کنیم. با تعرفه 70%

  دستور جدید دریای اژه برای همه زندانیان

رضایی در پایان تاکید کرد: تاج یک بیماری نوظهور بود که هم برای مردم و هم برای حوزه سلامت مشکلاتی را به همراه داشت اما با تجربیاتی همراه بود. بزرگترین درسی که تاج برای کشورمان به خصوص در اوج قبلی گرفت، این بود که شاهد مصرف بی رویه برخی داروها بودیم که هم از نظر عوارض برای مردم مضر بود و هم از نظر افزایش هزینه ها برای بیمه گذاران. بر اساس آخرین اطلاعات، وزارت بهداشت در پروتکل های درمانی خود اصلاحاتی را انجام داده است تا خدای ناکرده در پیک ششم به درستی از تجربه پیک های قبلی به درستی استفاده کنیم و به مصرف بی رویه داروها به ویژه ضد ویروس ها که مانع می شود، نپردازیم. آن را از ارائه سایر خدمات اساسی.

دیدگاهتان را بنویسید