هشتاد و پنج درصد مردم 2 دوز واکسن کراون دریافت کرده اند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اقدامات انجام شده 85 درصد جمعیت کشور موفق به تزریق 2 دوز واکسن کراون شدند.

به گزارش رجانیوس، بهرام عین اللهی روز شنبه در مراسم تمدید قرارداد مدیران وزارت بهداشت با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در حرم امام راحل افزود: دولت مردم است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره 300 شهید مدافع سلامت گفت: شهدای مدافع سلامت در این دو سال برای حفظ جان خود به پا خاستند و برای ارتقای سلامت انسان و سربلندی نظام از هیچ کوششی دریغ نکردند. “

عین اللهی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم با واکسیناسیون های بسیار گسترده و در مدت کوتاهی با حمایت و مشارکت مردم اقدامات بسیار بزرگی انجام دادیم به طوری که هم اکنون 85 درصد مردم دو نوبت واکسن دریافت کرده اند. رکورد یک تزریق روزانه. ما بیش از 8 میلیون دوز واکسن در هفته، 600000 و در هفته به دست آورده ایم.

وی با بیان اینکه همه ما در راه استقرار نظام جمهوری اسلامی و این انقلاب شکوهمند مرهون جانفشانی ها و تلاش های امام خمینی (ره) هستیم، گفت: به همین دلیل در اولین روز از هفته سلامت به زیارت امام راحل رفتیم. را دنبال می کند. آرمان های امام خمینی (ره) «و از سرگیری انقلاب عهد و پیمان.

وزیر بهداشت گفت: یکی از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی رشد علم پزشکی در همه عرصه ها و استقلال کشور در همه ابعاد نظام سلامت بود که همه اینها را مدیون رهبری معماران بزرگ کشور هستیم. انقلاب اسلامی».

  کلاهبرداری با افتتاح صندوق قرض الحسنه

وی با اشاره به اینکه در نظام شاهنشاهی علیرغم اتکای کشور به قدرت های جهانی در همه عرصه ها از جمله پزشکی و بهداشت به بیگانگان وابسته هستیم، تصریح کرد: امروز با گذشت 43 سال از استقرار جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها به صورت تخصصی و علوم پزشکی فوق تخصصی، این کشور نه تنها مستقل بلکه پیشرو در منطقه است.

عین اللهی افزود: تعداد دانشگاه های علوم پزشکی کشور پس از انقلاب اسلامی با افزایش 10 برابری همراه بود، بنابراین امروز نه تنها نیازهای پزشکی کشور را تامین می کنیم، بلکه از کشورهای همسایه نیز برای درمان به بیمارستان های ایران مراجعه می کنیم. و یکی دیگر از موفقیت های تولیدی کادری مجرب و متعهد در زمینه پزشکی.

وی به حضور ایران در پنج کشور برتر دنیا در زمینه سلول های بنیادی اشاره کرد و گفت: فوران تاج یک آزمایش بزرگ جهانی بود که جمهوری اسلامی ایران با درخشش کادر بهداشتی و درمانی توانست در صدر جهان قرار گیرد. که تعداد فوتی ها مجرد شده است که آمار بسیار بهتر و قابل توجهی نسبت به کشورهای بزرگ جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید