هشت دفتر با ظرفیت بالا در تهران راه اندازی شده است

به گزارش رجانیوس، پس از چندین بار تذکر و بی توجهی، اسامی هشت اداره و موسسه پرمصرف برق در تهران منتشر شد.

مرکز مخابرات تهران، جهاد دانشگاهی شریف، بانک کشاورزی (نظارت) سازمان تحقیقات، آموزش و گسترش کشاورزی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نمایشگاه های بین المللی ایران، اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و ساختمان اصلی بانک تجارت هستند. ادارات و موسساتی که امروزه به عنوان ادامه رفتار پرمصرف قطع شده اند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در این خصوص گفت: روز گذشته مصرف برق در کشور به 63 هزار مگاوات رسید که نسبت به روز مشابه پارسال 4.6 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی از افزایش مصرف برق نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: نسبت به سال گذشته که بسیار گرم بود، رشد زیادی را شاهد هستیم. اقدامات اجرایی در این خصوص به ویژه میزان مصرف برق نهادها و نهادهای اجرایی، اداری، دولتی و غیردولتی را کنترل می کند.

وی افزود: تاکنون بیش از 100 دستگاه و موسسه در شهر تهران اخطار دریافت کرده و برق آنها قطع شده و قول کاهش مصرف داده اند.

سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به عدم رعایت برخی دستگاه های دولتی، امروز اسامی دستگاه های دولتی و اجرایی که مصوبه هیأت وزیران در مورد مدل مصرف را رعایت نکردند از طریق رسانه ها اعلام شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، ادارات موظفند در زمان بهره برداری 30 درصد و پس از فارغ التحصیلی تا 60 درصد مصرف برق را کاهش دهند.

  حقوق کارمندان از سال آینده 10 درصد افزایش می یابد

دیدگاهتان را بنویسید