هشدار بارش برف و احتمال لغو پروازها در چند استان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: طی دو روز آینده در نواحی غرب، شمال غرب و جنوب غرب کشور دامنه های البرز غربی و مرکزی، فارس، اصفهان، بوشهر، مرکزی، قم، مازندران، سمنان وجود دارد. و گلستان و برخی مناطق شمال شرق بارندگی داریم.

به گزارش رجانیوز، صادق ضیائیان در گفت وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: فردا در غرب، شمال غرب و جنوب غرب البرز دامنه های غربی و مرکزی، شمال فارس و بوشهر، برخی از مناطق اصفهان و استان های مرکزی و قم پیش بینی می شود. بارش باران در ارتفاعات شمال شرق و شمال خوزستان، جنوب لرستان، غرب کردستان، غرب آذربایجان غربی و چهارمحال و بختیاری شدیدتر است.

وی افزود: روز سه شنبه 30 آذرماه علاوه بر مناطق یاد شده، در برخی نقاط مازندران، سمنان و گلستان و برخی از مناطق شمال شرق کشور بارش شدید باران و وزش باد و همچنین در برخی از نقاط استان نیز بارش پراکنده داریم. کویر مرکزی یزد، اصفهان و سمنان وزش باد شدید خواهد بود و این سامانه به تدریج از کشور خارج می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بارش ها در روز سه شنبه در شرق خوزستان و در استان های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری شدید خواهد بود.

ضیائیان گفت: از روز چهارشنبه 31 دی ماه با ورود سامانه جدید به شمال غرب کشور بار دیگر در شمال غرب و بخش هایی از غرب بارش برف و باران آغاز می شود. دما شروع می شود.

  وزارت صمت آمادگی دارد با مجوز نهادهای بالادستی واردات خودرو را معرفی کند

وی گفت: تا روز چهارشنبه هفته جاری در این مناطق روان‌آب، آبگرفتگی معابر عمومی، افزایش سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزنده بودن جاده‌ها، کاهش دید و کولاک در جاده‌های کوهستانی، مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و برف، تاخیر یا لغو پروازها، موقتی بودن مسیرها. و سازه های ضعیف و امکان شکستن درختان فراهم شده است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: توصیه می شود از توقف و حرکت بر روی رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی شیب ها و دهانه پل ها، تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی و تامین سوخت کافی، جلوگیری از هرگونه فعالیت کوهستانی خودداری شود. حضور دام از رودخانه ها و مسیل ها و آمادگی فرمانداران، شهرداری ها، راهداری ها، وزارت نیرو و سایر دستگاه های اجرایی برای مقابله با خسارات احتمالی ناشی از بارش برف و سیل، مقاوم سازی ساختمان های موقت در دستور کار قرار دارد.

ضیائیان گفت: پنجشنبه دوم آذرماه در برخی مناطق شمال غرب بارش برف، در غرب کرمانشاه و غرب کردستان بارش برف و باران و در استان های ساحلی دریای خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی حاشیه البرز بارش برف خواهیم داشت. “

وی گفت: طی پنج روز آینده در مناطق کوهستانی و سردسیر کاهش دید به دلیل مه و برف پیش بینی می شود و همچنین در مناطق مستعد تگرگ دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران فردا ابری و غبارآلود و آسمان تهران در روز سه شنبه ابری و بارانی خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوای تهران فردا 12 و 3 درجه خواهد بود.

  در جریان مذاکرات وین توافق خوبی وجود دارد

ضیاییان گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و ارومیه با حداقل دمای 2 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید