هشدار رهبر انقلاب از نامرئی را شاهد باشید

هرچند چند روزی بیشتر از هشدارهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه دشمن برای بزک پهلوی و ساواک نمی گذرد. یکی از اصلاح طلبان اشاره می کرد که برخی از عوامل ساواک خداترس و متدین بودند.

به گزارش رجانیوس به نقل از مشرق، سید حسین موسوی تبریزی از فعالان چپ و دبیرکل تشکلی موسوم به مجمع مدرسین و علما که اخیراً اظهارات تند و اپوزیسیونی علیه نظام و انقلاب اسلامی کرده است، اخیراً اظهارات عجیبی کرده است. سخنانی درباره برخی از عوامل خداجوی ساواک در زمان رژیم ستمشاهی.

به گزارش شفقنا، وی در بخشی از این سخنان می گوید:

البته نمی‌توان همه (ساواکی) را بی‌اهمیت دانست، زیرا من نمونه‌هایی را می‌شناسم که اگرچه کارمندان دولت هم رعایت می‌کردند».

وی در ادامه موضوع دیگری را در این زمینه مطرح می کند و می گوید: زمانی که تنها بودم و در مدرسه مرحوم آیت الله نجفی درس می خواندم، دو نفر به حجره ما آمدند و نامه ای از مرحوم شهید قاضی طباطبایی برای من آوردند. هویت ها و یکی از آنها پاسخ داد که ما مامور هستیم و آقای قاضی را از تبریز به کرمان برده ایم و تحویل داده ایم. نامه ای به ما داد تا به شما منتقل کنیم. یکی از این نامه ها به مرحوم علامه طباطبایی و دیگری به آقای نجفی مرعشی بود. من باید این دو نامه را به این دو بزرگوار می دادم… می خواهم بگویم در آن زمان افرادی بودند که اگرچه ساواک یا شهربانی یا ژاندارمری بودند اما کمی دین داشتند و به روحانیت هم علاقه داشتند.

  این الزینبیون - بررسی سرمقاله رسانه ها

این فعال اصلاح طلب افزود:

وقتی امام را بردند مأموران ناراحت بودند و از عاقبت کار می ترسیدند و آشکارا از دنیا می ترسیدند که مبادا مورد حمله قرار گیرند و شاید هم از خدا می ترسیدند!

لازم به ذکر است که همین چند روز پیش بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار کارکنان نیروی هوایی ارتش تاکید کردند: واگذاری مداوم کار در تحریف حقایق و دروغ. اخبار جمهوری اسلامی را با انواع و اقسام دروغ‌ها – دروغ‌های حرفه‌ای، دروغ‌هایی که نشسته‌اند و کار کرده‌اند و به آن تکیه کرده‌اند – اشتباه می‌گیرند و چهره زشت و فاسد رژیم طاغوتی و هزاران جنایت را می‌آرند و نگه می‌دارند. خیانتی که کرده اند را پنهان می کنند.

او اضافه کرد:

«ساواک رژیم طاغوت محلی بود که در آن انواع شکنجه ها توسط سرویس های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا انجام می شد. آنها اکنون زنده اند و آثار این شکنجه هنوز در بدنشان است و رنج می برند. که شاید مشهورترین چهره کشور بود، خاطرات می نویسد و طوری صحبت می کند که کانه ساواک -[یعنی] کانون شکنجه و کانون ظلم و امثال آن چهره ای نورانی دارد.

سخنان موسوی تبریزی، گرچه همه می دانیم که همیشه می توان نمونه هایی از تخلفات را مشاهده کرد و در رژیم طاغوتی حتی سربازان و افسرانی بودند که به جای آتش گشودن به سوی مردم; افسران به فرمانده امنیت یا ارتش خبر دادند.

اما آیا این به معنای شستن گناه دستگاه امنیتی و نظامی رژیم شاه است؟

  سیاست پنهان الیف اردوغان برای جنگ جدید در قفقاز در گفتگو با ژانا واردانیان

با یادآوری چند نمونه از تخلفات چه در ایام دهه فجر و چه چند روز پس از بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمن به نام ساواک و رژیم پهلوی می جنگد. آیا این به معنای بازی در چارچوب مبارزه دشمن نیست؟

پاسخ روشن است و باید به افرادی مانند موسوی تبریزی یادآوری کرد که موارد متعددی از تخلفات وجود دارد. سیاهی رژیم پهلوی و دستگاه شکنجه اش هرگز سفید نخواهد شد…

شکلی از شکنجه که در خاطرات آقای عزت مطهری در مورد مبارزان و ستمگران دوران پهلوی خوانده می شود، چگونه دژهای شاه ظرف ادرار را روی سر یک مبارز ریختند تا شخصیت او را درهم بشکنند… و چگونه آنقدر کتک زدند که خسته شدند و چند نفر زیر همین شکنجه ها کشته شدند. (البته گفته می شود که جریان تحصیلی در بین اصلاح طلبان مرد بسیار کم است)

ظاهراً با روش افرادی مثل موسوی تبریزی; فردا صبح نمونه هایی از تماس تلفنی شاه با آیت الله … شریعتمداری (از مراجع تقلید زمان) و می گویند شطرنج آنقدرها هم بد نبود!

و این شیوه آراستگی ادامه دارد و در عین حال در جریان همین سیاه نمایی علیه انقلاب اسلامی اظهاراتی می شود تا دست دراز کند و آتش «شورش اقتصادی» را شعله ور سازد.

این جریان و همچنین آخرین دستورات راهبردی رهبر معظم انقلاب در صورت عدم مواجهه با ورود صدا و سیما و املاک دلسوز آنها و تلاش آنها برای تذکر به امام جامعه; مطمئنا جرقه مذکور به آتش سوزان خواهد رسید و دچار نابسامانی اقتصادی خواهد شد.

  یک قدم به سوی ملی شدن مس و لیتیوم

دیدگاهتان را بنویسید