هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای آلودگی هوای تهران و کرج

گروه سلامت-رجانیوز: صادق ضیائیان در گفت وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در ارتفاعات برخی از مناطق ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و در ارتفاعات بارش برف و باران داریم. استان های بویراحمد.

وی ادامه داد: روز آینده در برخی نقاط غرب، جنوب غرب، شمال غرب، مرکز کشور، رشته کوه های البرز مرکزی و زاگرس جنوبی بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه در استان های ساحلی دریای خزر بارش باران پیش بینی می شود. همچنین در استان های همدان، لرستان، مرکزی، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد بارندگی خواهد بود. در این مدت در ارتفاعات البرز و برخی نقاط فارس و کرمان نیز بارش باران پیش بینی می شود.

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای آلودگی هوای تهران و کرج

ضیان افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه در اکثر نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت و آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

وی افزود: از صبح روز جمعه 25/09/1401 تا پایان روز جمعه 25/09/1401 در شهرهای تهران و کرج تداوم آلودگی هوا و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد بسیار ناسالم پیش بینی می شود

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: کاهش تردد وسایل نقلیه و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای همه گروه ها، پرهیز از فعالیت های فیزیکی و ورزشی در سطح شهر توصیه می شود. هوای آزاد و اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها به سطح بسیار ناسالم در دستور کار قرار دارد.

  دولت از کوپن های بازی دست نمی کشد!

یخبندان در برخی مناطق پنج استان

ضیائان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری و غبارآلود پیش بینی می شود. بیشینه و کمینه دمای هوا فردا در پایتخت 15 و 6 درجه خواهد بود

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده بندرعباس با حداکثر دمای 29 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و کرمان با کمینه سردترین مرکز استان خواهد بود. دمای 2 درجه زیر صفر

وی گفت: فردا در پنج مرکز استان شامل کرمان، شیراز، شهرکرد، زاهدان و ارومیه کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید