هشدار نسبت به هرج و مرج انتخاباتی در آمریکا

دو روز پس از حمله وحشیانه به همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، زنگ خطر برای انتخابات 8 نوامبر 2022 (دوشنبه، 16 نوامبر) به صدا درآمد.

به گزارش رجانیوز، یک هفته مانده به انتخابات آمریکا، پتانسیل هرج و مرج به اوج خود رسیده است. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، از “دموکراسی در خطر” صحبت کرده است، وزارت امنیت داخلی و FBI هشدار داده اند که تهدید خشونت در انتخابات به دلیل افراط گرایی خشونت آمیز آنها به حامیان ترامپ و بدتر از همه، 62 درصد از جمهوری خواهان افزایش یافته است. به احتمال زیاد آنها اجازه خواهند داد که در انتخابات تقلب شود.

به گزارش «جوان»، دو روز پس از حمله خشونت‌آمیز به همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، زنگ خطر انتخابات 8 نوامبر 2022 (دوشنبه 16 نوامبر) به صدا درآمده است. جامعه آمریکا یکی از قطبی ترین دوران خود را سپری می کند. در نظرسنجی مشترکی که توسط YOS Today و دانشگاه سافولک انجام شد، 72 درصد از آمریکایی‌های متمایل به دموکرات گفتند که مطمئن هستند انتخابات عادلانه خواهد بود و آرا به طور دقیق شمارش می‌شود، که این تفاوت فاحشی در میان جمهوری‌خواهان است. . 62 درصد جمهوری خواهان می گویند که نگران تقلب در نتایج انتخابات هستند، در حالی که تنها 32 درصد می گویند که در انتخابات تقلب نخواهد شد.

ظاهراً بحث های مطرح شده از سوی دونالد ترامپ در مورد تقلب گسترده در انتخابات 2020 بر شهروندانی که از حزب جمهوری خواه در آمریکا حمایت می کنند بیش از آنچه قبلا تصور می شد تأثیر گذاشته است، بنابراین درصد قابل توجهی از آنها (26 درصد) می گویند که در انتخابات روز دوشنبه کنگره آمریکا به نامزدی رای خواهد داد که مشروعیت انتخاب بایدن را زیر سوال ببرد.

  نسخه جدید "فرماندار ماه می"

احتمال حمله مجدد حامیان ترامپ به ساختمان ها

شرایط دوقطبی بی سابقه، همراه با بی اعتمادی به نتایج انتخابات، به سطح بی سابقه ای از هشدارها درباره هرج و مرج انتخابات منجر شده است. روز جمعه، تنها چند ساعت پس از انتشار خبر حمله به پل پلوسی، همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، دولت ایالات متحده بولتنی را به سازمان های مجری قانون در سراسر کشور درباره “تهدید شدید” افراط گرایی خشونت آمیز داخلی که نامزدها و مبارزات انتخاباتی را هدف قرار می دهد، منتشر کرد. هشدار کارگران در آمریکا از افراط گرایی برای اشاره به حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده استفاده می شود که پس از انتخابات 2020، در 6 ژانویه در اقدامی بی سابقه به ساختمان کنگره آمریکا با ادعای تقلب در انتخابات حمله کرد. به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، مقامات فدرال وزارت امنیت داخلی و اف‌بی‌آی هشدار داده‌اند که در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای، «تهدید قابل‌توجهی» از افراط‌گرایی خشونت‌آمیز وجود دارد. یک بولتن FBI که توسط CBS News به دست آمد، هشدار داد که ستیزه جویان ممکن است ساختمان های ایالتی و محلی را پس از انتخابات هدف قرار دهند. به گزارش بی بی سی، در آریزونا، چندین مورد گزارش شده است که مردان نقابدار با اسلحه در اطراف صندوق های رای، ظاهراً مدعی جلوگیری از تقلب در انتخابات هستند. آنها تصاویری از مردم در حال رای دادن در شبکه های اجتماعی دست راستی منتشر کردند و دیگران را به انجام همین کار تشویق کردند. رویترز هشدار داده است که خرید 44 میلیارد دلاری ایلان ماسک از توییتر می تواند منجر به موج جدیدی از انتشار اطلاعات نادرست در جریان انتخابات فعلی و دو سال آینده شود. به گزارش رویترز، ممکن است از یک سو برخی نامزدها از پذیرش نتایج انتخابات 17 نوامبر خودداری کرده و ادعای تقلب در انتخابات را داشته باشند و از سوی دیگر فضای باز توییتر منجر به انتشار اطلاعات نادرست در مورد نتایج انتخابات شود. انتخابات آینده آمریکا

  سفیر انگلیس به وزارت امور خارجه احضار شد

85 درصد آمریکایی ها نگران دموکراسی هستند

این شرایط درصد زیادی از آمریکایی ها را متقاعد کرده است که دموکراسی ممکن است در این کشور فرو بریزد. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، که در رای گیری زودهنگام روز شنبه شرکت کرد و رای خود را به صندوق انداخت، در اظهاراتی که به نظر می رسید انتخابات آمریکا را به نفع دموکرات ها داغ کند، گفت: «امسال نه به صورت نمادین، بلکه به معنای واقعی کلمه. دموکراسی با آرا رشد می کند.» باراک اوباما، رئیس جمهور سابق نیز در گردهمایی گرجستان اشاره کرد که «دموکراسی در خطر است» با رای ندادن به دموکرات ها در انتخابات روز دوشنبه. اوباما گفت: «انتخاب دموکرات ها در صدر رأی کافی نیست. ما باید افراد خوب را بالا و پایین انتخاب کنند.» «در سراسر کشور، برخی از چهره‌هایی که برای تضعیف دموکراسی ما تلاش کرده‌اند، نامزد شده‌اند و می‌خواهند بر انتخابات بعدی نظارت داشته باشند، و اگر برنده شوند، نمی‌توان گفت چه چیزی ممکن است انجام شود. نگرانی عمومی در مورد تهدیدات علیه دموکراسی آمریکا نیز در حد بی‌سابقه‌ای است. یک نظرسنجی مشترک توسط “یو اس ای تودی” و دانشگاه سافولک بین 19 تا 24 اکتبر بر روی جمعیتی 1000 نفری از طریق تلفن ثابت و تلفن همراه انجام شد. 85 درصد آمریکایی ها می گویند که «بسیار» یا «تا حدودی» نگران آینده دموکراسی در آمریکا هستند و تنها 14 درصد گفتند که نگران نیستند. آنها به خصوص از آن لذت می برند. درصد نگرانی «بالا» در میان جمهوری خواهان 67 درصد، در میان دموکرات ها 55 درصد و در میان مستقل ها 51 درصد است. البته ماهیت این نگرانی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان متفاوت است و گاه درگیری نیز وجود دارد. در مصاحبه‌های تلفنی بعدی با نظرسنجی‌ها، جمهوری‌خواهان گفتند که نگران آرای تقلبی هستند، در حالی که دموکرات‌ها ابراز نگرانی کردند که جمهوری‌خواهان در حال شمارش آرا نتایج را نادرست نشان می‌دهند یا باطل می‌کنند.

  اطلاعیه شرایط پیش فروش جزئیات محصولات شرکت زامیاد

دیدگاهتان را بنویسید