هفت مضرات سرکه سیب که از آنها بی خبرید

مصرف متوسط ​​سرکه سیب، این مقوی سالم، فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما مصرف زیاد آن می تواند باعث مشکلات گوارشی، سطح پایین پتاسیم (هیپوکالمی) و پوسیدگی دندان شود.

سرکه سیب از سیب های تخمیر شده استخراج می شود. این ماده مغذی در بسیاری از سس ها و مواد نگهدارنده معروف یافت می شود. در ادامه با مضرات استفاده مداوم و زیاد از سرکه سیب در رژیم غذایی روزانه خود آشنا خواهید شد.

1 باعث مشکلات گوارشی می شود

مصرف زیاد سرکه سیب باعث مشکلات گوارشی و کندی جذب غذا در خون می شود. مطالعات دانشگاه لوند نشان می دهد که سرکه سیب تخلیه معده را کند می کند. اگرچه این ممکن است در برخی موارد مفید باشد، اما در برخی افراد می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش شود.

افزایش مصرف سرکه سیب همچنین علائم گاستروپارزی را بدتر می کند که یک بیماری شایع در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 است.

سرکه سیب به کاهش اشتها کمک می کند. یک مطالعه نشان می دهد که سرکه سیب اشتها آور است و احساس سیری را افزایش می دهد که منجر به کاهش طبیعی در مصرف غذا می شود. اگرچه این می تواند برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند مفید باشد، سرکه همچنین می تواند باعث تهوع شود.

2. باعث هیپوکالمی می شود

شواهد نشان می دهد که مصرف زیاد سرکه سیب سطح پتاسیم را در بدن کاهش می دهد. همچنین تراکم مواد معدنی استخوان را کاهش می دهد که به نوبه خود منجر به شکنندگی استخوان می شود. بنابراین، افراد مبتلا به پوکی استخوان مجبور به کاهش یا اجتناب از مصرف سرکه سیب شدند.

  آخرین وضعیت ساماندهی سهمیه های کنکور

یک مورد هیپوکالمی در یک زن 28 ساله مشاهده شد که به مدت 6 سال 250 میلی لیتر ACV را به طور منظم مصرف کرده بود.

3. باعث پوسیدگی دندان می شود

اسیدیته بالای سرکه سیب رقیق نشده در صورت مصرف زیاد به مینای دندان آسیب می رساند. سرکه علاوه بر سفید کردن دندان‌ها، حساسیت دندان‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

یک مطالعه نشان داد که سرکه سیب باعث افزایش پوسیدگی دندان می شود. مطالعه دیگری نشان داد که یک دختر 15 ساله پس از مصرف روزانه سرکه سیب، دندان هایش فرسایش یافته است.

4. باعث گلودرد می شود

مصرف زیاد سرکه سیب باعث گلودرد می شود. بسیاری از مطالعات به این نتیجه رسیده اند که مصرف بیش از حد خوراکی سرکه سیب می تواند در نهایت منجر به گلودرد شود. اسید استیک موجود در سرکه ممکن است علت اصلی باشد.

مطالعه ای در دانشگاه آرکانزاس نشان داد که قرص های سرکه سیب نیز به مری آسیب می زند. این یک سوزاننده قوی است و مصرف تصادفی سرکه می تواند منجر به ضایعات مری در کودکان شود.

5. باعث سوختگی پوست می شود

اسیدیته قوی سرکه سیب باعث سوختگی پوست می شود. استفاده مستقیم از سرکه سیب روی پوست می تواند باعث سوختگی و سوزش شود، به خصوص اگر سرکه رقیق نشده باشد.

در یک مطالعه، یک دختر 14 ساله پس از استفاده از چند قطره سرکه سیب برای برداشتن دو خال از بینی خود دچار سوختگی شد. چندین مطالعه دیگر وجود دارد که نشان می دهد سرکه سیب پوست را می سوزاند.

  در جنین چه اتفاقی می افتد؟

6. ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد

اطلاعات کافی در این زمینه وجود ندارد. سرکه سیب از آنجایی که اسیدی است به راحتی با برخی داروها از جمله ملین ها و دیورتیک ها واکنش نشان می دهد.

سرکه سیب می تواند تاثیر مستقیمی بر سطح انسولین و قند خون داشته باشد.

مصرف آن با داروهای فشار خون و دیابت می تواند باعث آسیب شود. با این حال، برای دستیابی به نتایج بیشتر به تحقیقات بیشتری نیاز است. اگر دارویی مصرف می کنید، قبل از مصرف سرکه سیب با پزشک خود مشورت کنید.

7. سطح قند خون را کاهش می دهد

مصرف زیاد سرکه سیب سطح قند خون را کاهش می دهد. سرکه اثر ضد قند خون دارد. با این حال، مصرف آن با داروهای دیابت می تواند منجر به سطوح بسیار پایین قند خون شود. اگر درمان نشود، می تواند منجر به بیهوشی و حتی کما شود.

سرکه سیب همچنین برای زنان باردار شیرده و کسانی که تحت شیمی درمانی هستند توصیه نمی شود، زیرا می تواند عوارض جانبی ایجاد کند.

اینها عوارض جانبی بالقوه سرکه سیب هستند. اکثر این موارد برای تایید کامل نیاز به تحقیقات بیشتری دارند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید به طور کامل از مصرف بیش از حد اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید