هلدینگ کشاورزی کوثر در عمان; روسیه، سوریه و ونزوئلا چطور؟

13732 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر با شرکت های عمانی برای همکاری در زمینه پرورش ماهی کپور، خاویار، انتقال دانش و سرمایه گذاری پس از گفتگوی محمدصادق واعظی، مدیرعامل خالدان و خلفان، مدیرعامل شرکت عمانی و سعید حریری، مدیر عامل شرکت شرکت عمانی بازرگانی آبزیان موافقت کرد که بر اساس این توافقنامه؛ دو کشور ایران و عمان همکاری خود را در سه زمینه آغاز خواهند کرد:

ابتدا هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر باید دانش پرورش ماهی کپور را در سیستم بسته به شرکت های عمانی ارائه دهد.

دوم اینکه دو شرکت عمانی از دانش و فناوری یک شرکت ماهیان خاویاری ایرانی استفاده می کنند.

ثالثاً، شرکت های عمانی در حال سرمایه گذاری در مزارع کوثر هستند که بیشتر بر روی پرورش ماهی متمرکز خواهد شد.

سازمان اقتصادی کوثر که توسط بنیاد شهید و انقلاب اسلامی تعریف شده است، نهادی دولتی است که در دوره حسن روحانی به دلیل سیاست استفاده از بازار سوریه، مجموعه وظایف مشخصی (با تاکید مقام معظم رهبری) بر عهده دارد. وی را به بازار شام تحویل دادند و هیئت هایی را به این کشور عربی اعزام کردند.

در زمان حسن روحانی که مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر بود، محمدرضا اسکندری علاوه بر سوریه، ساحل عاج! چندین بار تیم هایی فرستادند که جواد وکیلی معاون وقت اقتصادی سازمان کوثر در این زمینه تلاش می کند و توضیحاتی می دهد که نتیجه آن معلوم نیست.

حاصل این فعالیت ها برای سازمان اقتصادی کوثر را می توان صفر مطلق دانست که به دلایلی از جمله فسادهای گسترده در زمان حسن روحانی به جایی نرسید و اکنون این سازمان قصد دارد از ظرفیت های منطقه ای برای افزایش سودآوری استفاده کند.

  چین هزینه نفت و زغال سنگ روسیه را به یوان پرداخت کرده است

واردات خوراک دام و کشاورزی فرازمینی به روسیه و ونزوئلا، تولید ماهی و طیور در سوریه و استفاده از ظرفیت بازار منطقه ای ایران این امر را انجام خواهد داد.

در یک مثال ساده، در حالی که ذرت تراریخته وارداتی از برزیل به قیمت 440 دلار به مرغداری، دام های سبک و سنگین کوثر فروخته می شود، این سازمان می تواند ذرت سالم غیر تراریخته را از روسیه به قیمت 330 دلار از طریق مزرعه خریداری کند. همچنین سلامت عمومی مردم را بهبود می بخشد و حفاظت غیرعامل کشور در چهار سال گذشته حساسیت خود را نسبت به محصولات تراریخته نشان داده است.

این در حالی است که هلدینگ کشاورزی کوثر می تواند در خارج از کشور در روسیه و ونزوئلا کشت کند که مدت هاست روس ها و کاراکاس علاقه آن را اعلام کرده اند و مهمتر از همه منتظر تصمیم مقامات ایرانی است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید