همسان سازی حقوق بازنشستگان ادامه دارد

10874 خبر اولیه

به گفته هیئت تحریریه، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون برنامه یک قانون نمونه است یعنی همه باید آن را ببینند و اعمال کنند، ادامه داد: باید ادامه دهیم و مبلغی را برای برخی از بازنشستگان در نظر بگیریم. این کشور نسبت به اندک بودن این رقم شک داشتند، اما باید توجه داشت که ادامه اعمال حقوق برابر مهم است.

حاجی بابایی با بیان اینکه اعتبارات تامین شده توسط دولت می تواند حقوق بازنشستگان را همسان سازی کند، تصریح کرد: همسان سازی بیمه شدگان با اعتبار حدود 90 تلاش پیش بینی شده برای این سازمان انجام می شود. همچنین حدود 15 تلاش برای مقایسه بازنشستگان لشکری ​​و کشوری برنامه ریزی شده است. امیدواریم بازنشستگان در سال آینده از مزایای همسان سازی بهره مند شوند.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس در پاسخ به سوال دیگری که آیا نظر ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر خرید خدمت سربازی در خارج از کشور و آزادی مشمولان متاهل دارای 2 فرزند رسیده است؟ گفت: پس از بحث و تایید به رای گیری گذاشته می شود، اما کمیسیون ادغام مجدد آنها را حذف می کند. در واقع، قطعنامه اصلاح شده است، اما فضای بیرونی تحت تأثیر قرار گرفته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یازدهم ادامه داد: در بحث سربازی پیشنهادهای مختلفی ارائه شده است. در مرحله اول مصوبه ای داشتیم که در مرحله بعد اصلاح شد. اصل 110 قانون اساسی و با همکاری دولت می توان شرایطی را فراهم کرد تا ایرانیان واجد شرایط کارت پایان خدمت خود را در خارج از کشور دریافت کنند. موضوع دیگر تخمین مبلغ خرید سرباز بود که چون جمهوری اسلامی تصور مساعدی از خرید و فروش سرباز ندارد، همکاران گفتند صدها هزار نفر بالای 30 سال در کشور هستند. و دارای دو فرزند باشد بهتر است شرایطی فراهم شود تا این افراد از خدمت سربازی خارج شوند زیرا با این موضوع این افراد از یک سو می توانند وارد بازار کار شوند و از سوی دیگر برای خانواده خود تامین کنند. همچنین مشوقی برای ازدواج و زایمان خواهد بود. البته این مصوبه مشمول اصل ۱۱۰ قانون اساسی و تصویب عمومی است.

  آیا تغییرات مثبت در بورس ادامه دارد؟ / تله جدیدی برای تازه واردان گذاشته شده است

وی در پاسخ به این سوال که آیا نظر ستاد کل نیروهای مسلح در این خصوص گرفته شده است؟ وی تصریح کرد: صحبت هایی شد اما شفاهی نمی شود، اگر موضوع در دادگاه تایید شود، موضوع به هیات امنا ارجاع می شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید