همسان سازی حقوق بازنشستگان نیازمند 30 هزار میلیارد تومان اعتبار است

12975 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، نایب رئیس اول کمیسیون برنامه، بودجه و برآورد با اشاره به اینکه دولت برای تامین اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان، فروش 30 هزار میلیارد تومانی املاک را در برنامه داشت، گفت: همچنین 30 هزار میلیارد تومان تومان برای نوسازی کشاورزی باید از سوی دولت تامین شود.» برای اطمینان از محل تولید دارایی.

مهرداد گودرزوند جگینی با بیان اینکه در شرایط فعلی ده ماه از سال گذشته و در صورت تامین نشدن بودجه سال 1401 برنامه های کشور محقق نمی شود، افزود: دولت باید برخی شرکت ها را به بخش خصوصی واگذار کند تا هزینه های آنها کاهش یابد. در نگهداری از این املاک، بخش خصوصی باید از این املاک برای توسعه اشتغال بهره ببرد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت اقتصاد و دارایی باید از نقل و انتقالات به عنوان راه های خروج از کسری بودجه عبور کند، تصریح کرد: پیش از این دولت در واگذاری دارایی های مازاد عملکرد چندان خوبی نداشت و شاید دستگاه های دولتی نیز تمایل چندانی نداشته باشند. آنها آن را ندارند، اما اگر به دنبال بهره وری نباشیم، با مشکل مواجه خواهیم شد.

دولت در این سال موضوع افزایش حقوق نیروهای مسلح و یکسان سازی حقوق بازنشستگان را در اواسط سال جاری محقق کرد و بخشی از این اعتبارات در بودجه سال 1401 پیش بینی نشده بود به همین دلیل اضافه ای ایجاد کرد. هزینه ای که می تواند منجر به کسری بودجه کشور شود بنابراین دولت باید مشخص کند که این 30 هزار میلیارد تومان برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان از کجا تامین می شود. اگرچه وزارت اقتصاد اعلام کرده است که از محل واگذاری دارایی ها تامین می شود، اما جزئیات آن هنوز اعلام نشده است و با توجه به اینکه بودجه 1402 نیز در دست بررسی است، ابتدا باید وضعیت اعتبارات 1401 مشخص شود.

  دوپینگ بانکی سازمان همکاری شانگهای برای دولت های ناکارآمد ایران!

منبع: موج

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید