همسویی الجزایر با سوریه

14426 خبر اولیه

به گزارش تحریریه روزنامه الکترونیکی رای الیوم، در گزارشی به قلم حمزه بلحاج صالح، نویسنده و محقق الجزایری، از روابط الجزایر با سوریه و محور مقاومت می نویسد، هیچ فرد عادی و ملی گرا نمی تواند منکر این باشد که الجزایر است. در سیاست خارجی اصول مهم و تعیین کننده ای دارد. به عنوان مثال این کشور روابط خوبی با ایران و سوریه دارد و در مواقع حساس و استراتژیک این روابط پایدار به آزمونی برای رژیم الجزایر تبدیل شده است. روابط راهبردی الجزایر با ایران و سوریه موجب تقویت نظامی این کشور شده است.

بر این اساس الجزایر تلاش می کند از خط مقاومت دفاع کند و هرگونه حمله به محور مقاومت و ایران و سوریه خط قرمزی در سیاست خارجی الجزایر است. علاوه بر این، الجزایر روابط گسترده و بلندمدتی با سوریه دارد.

این کشور با هرگونه حمله نظامی به سوریه و تغییر رژیم در آن کشور توسط رژیم استکبار مخالفت کرده است. برخلاف اکثر کشورهای عربی، الجزایر موضع مثبتی در مورد بازگشت سوریه به اتحادیه اتخاذ کرده است.

در بخشی از گزارش روزنامه رای الیوم می خوانیم: جهان با همکاری قدرت های راهبردی مانند ایران، چین، روسیه، کره شمالی و ترکیه در حال ساماندهی و جدایی روابط خود با دولت های مستکبر و خشن است. در این راستا، الجزایر روابط تجاری و اقتصادی خود با سوریه را تقویت کرده و آشکارا خواستار حضور سوریه در نشست های اتحادیه عرب است.

الجزیره معتقد است که کشورهای عربی باید به این موضع الجزایر بپیوندند و در موضع ضد سوری خود تجدید نظر کنند. علاوه بر این، عربستان باید از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی فاصله گرفته و با بازگشت سوریه به اتحادیه عرب موافقت کند. هر موفقیت الجزایر موفقیت سوریه و ایران و محور مقاومت و کشورهای مخالف آمریکا محسوب می شود.

  مملکت را با لبخند و ابروی اخم بیگانگان همراه نمی کنیم / در مورد یونان ثابت کردیم که دوران "در زدن و روی" به پایان رسیده است / به نام خدا و به نام ملت ایران نمی شود. از حقوق ملت کناره گیری کنند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید