همه چیز درباره کپسول های آتش نشانی

فایرفاکس در طرح های مختلفی عرضه می شود که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. معمولا در ساختمان ها از دو نوع کپسول آتش نشانی استفاده می شود: کپسول آتش نشانی Fire Horzeil (برای استفاده در طبقات بالای ساختمان ها) و کپسول های معمولی (برای استفاده در طبقات پایین ساختمان ها و پارکینگ ها).

images 1669539790 خبر اولیه

6 مدل کپسول آتش نشانی

انواع کپسول های آتش نشانی به شرح زیر است که به صورت باکس دیواری و بیرونی طبقه بندی و به فروش می رسد:

 1. کپسول آتش نشانی تک کابین
 2. کپسول آتش نشانی دو کابین
 3. جعبه با دو کابین افقی یا دو نفره
 4. بوکس کابین سه گانه
 5. جعبه نگهداری کپسول آتش نشانی
 6. جعبه ایستاده دو طبقه

جعبه آتش نشانی تک کابین: این جعبه برای نگهداری قرقره، شیلنگ، شیر، نازل و سایر اتصالات از جمله آبپاش، رابط شیلنگ-نازل و غیره استفاده می شود. باکس دو کابین: این شومینه دارای دو محفظه و دو در است. می توانید وسایل خود را در یکی از محفظه ها نگهداری کنید و کپسول های آتش نشانی خود را در محفظه دیگر قرار دهید.

جعبه با دو کابین افقی یا دوتایی: در این نوع می توانید شیلنگ های بوم پهن و کپسول های آتش نشانی و همچنین ریل شلنگ آتش نشانی و تجهیزات سیستم خشک را ذخیره کنید.

جعبه سه کابین سه کابین: مانند جعبه بالا با فضای بیشتر.

جعبه نگهداری کپسول آتش نشانی: این محفظه برای نگهداری کپسول های آتش نشانی برای نگهداری و جلوگیری از سرقت و آسیب های جوی استفاده می شود.

باکس ایستاده دو طبقه (دو کابین عمودی): در این مدل مانند جعبه دو کابین می توانید شلنگ آتش نشانی و اتصالات خود را در فضای بالای جعبه و دو تا سه کپسول در قسمت پایین قرار دهید. بخشی برای جلوگیری از آسیب و سرقت. خاموش کننده های پودر، گاز و CO2 را نصب کنید.

  رویای 1000 موتور در ایران خودرو محقق شد

لازم به ذکر است که محفظه های احتراق در دو نوع توکار و احاطه شده گروه بندی، طراحی و سپس ساخته می شوند. تفاوت جعبه کپسول آتش نشانی توکار با اکسپوز در این است که در مدل فرورفته جعبه داخل دیوار نصب می شود، درب جعبه کاملاً همسطح دیوار است و برآمدگی ندارد و فقط درب و قاب اطراف در از بیرون قابل مشاهده است.

این مدل شومینه در زیبایی و یکپارچگی فضای ساختمان بسیار موثر است; اما در مدل کاور جعبه روی دیوار نصب می شود و بدنه و درب جعبه کاملا روی دیوار است. بسته به نیاز کاربر و نظر تخصصی طراح دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

اقلام موجود در جعبه کپسول آتش نشانی

فایرفاکس ممکن است بسته به اندازه و مکان استفاده شده از نظر محتوا متفاوت باشد. محتویات جعبه آتش نشانی اغلب شلنگ، نازل، قرقره، شیر و کوپلینگ، کپسول آتش نشانی است.

مهم ترین نکات هنگام نصب شومینه

 • مواردی که در نصب جعبه کپسول آتش نشانی باید در نظر گرفته شود نصب شومینه باید 130 سانتی متر بالاتر از سطح زمین و در فاصله حداکثر 30 سانتی متر از یکدیگر نصب شود (تا در صورت بروز مشکل در سریع ترین زمان ممکن به هر کدام دسترسی داشته باشید) و در جایی که مردم می توانند ببینند که این مکان در بیشتر موارد پله های خروج اضطراری، پارکینگ ها، گذرگاه ها، درهای ورودی ساختمان و غیره است.
 • لازم به ذکر است که در هنگام انتخاب و خرید شومینه باید جنس جعبه و ضخامت ورق ها را بررسی کنید، در صورت عدم انتخاب صحیح متریال شومینه امکان تغییر شکل جعبه و جعبه. پیچیدگی فایرفاکس باید بتواند برای مدت طولانی زیبا و جذاب بماند. علاوه بر زیبایی و تمیزی، بررسی کیفیت جوش محصول برای حفظ عملکرد و بررسی یراق آلات و تجهیزات جعبه مهم است. حتی در صورت امکان سعی کنید از قرقره بلبرینگ در شومینه استفاده کنید تا در مواقع اضطراری بتوانید قرقره را بچرخانید و شلنگ را روانتر و سریعتر آزاد کنید.
 • طبق طبقه بندی طبقه بندی آتش، محتویات این جعبه ها به طور کلی برای خاموش کردن آتش های ناشی از موارد زیر مناسب است. بنابراین نصب آن در مناطقی که به راحتی در دسترس هستند می تواند از گسترش آتش در هنگام وقوع آتش سوزی جلوگیری کند.
 • اجسام قابل اشتعال مانند چوب، پارچه، کاغذ، لاستیک و پلاستیک
 • آتش مایع قابل اشتعال
 • آتش سوزی تجهیزات الکتریکی
  ورود مافیای جدید به بازار خودرو

جالب است بدانید!

پارامترهای انتخاب کپسول آتش نشانی به شرح زیر است:

جنس: فولاد / فلز / فایبرگلاس

رنگ: طلایی/نقره ای/الکترواستاتیک (قرمز-سفید-کرم و سفارشی)

نوع نصب: توکار / سطح

ابعاد: استاندارد / سفارشی (طول، عمق، ارتفاع)

نوع درب: تک درب/دوبل/دو درب

نوع قفل: درب سطلی / فنری / پروانه ای

نوع لولا: کتابی/سه گانه/پنهان/روسری

نوع علائم: لیزری / برچسب / برجسته

همچنین حرف F روی کپسول های آتش نشانی مخفف Fair است.

https://www.kapsool125.com/categories/40-firebox

دیدگاهتان را بنویسید