همه کسانی که مفسد شناخته می شوند باید اخراج شوند/ جمهوری اسلامی با تمام توان با فساد مبارزه می کند.

گروه سیاسی رجانیوز: شامگاه یکشنبه 9 مرداد 1401 اولین جلسه مشترک دولت و مقامات دیوان عالی کشور تشکیل شد. تخلف شرکت فولاد مبارکه اصفهان در محوریت این جلسه قرار داشت و آیت الله رئیسی با تاکید بر مبارزه با فساد، خواستار برکناری فوری متخلفان شد. رئیسی ضمن تشکر از وزیر صمت به دلیل تغییرات در مدیریت فولاد مبارکه، دستور داد با کلیه افرادی که مرتکب تخلف شده اند، برابر ضوابط و مقررات از سوی مراجع ذیربط برخورد شود.

من گزارش میدم رجانیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه 9 مردادماه در اولین دیدار دولت با مقامات عالی قضایی اظهار داشت: همه ما در قوای سه گانه به عنوان کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران ماموریت مشترک داریم که خدمت به مردم، اجرای عدالت، حفظ حقوق عمومی و تلاش برای کاهش جرم، فساد و نابرابری داریم و باید برای استقرار و تثبیت موازین انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

رئیس جمهور تفکیک و استقلال قوای سه گانه را یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی دانست و افزود: تفکیک و استقلال قوا هرگز به معنای عدم تعامل یا انزوا در حکومت نیست. هر جا در 43 سال گذشته هماهنگی و همدلی بین نیروها بیشتر بوده، کارها بهتر پیش رفته است و هر جا که این هماهنگی و همدلی و به دنبال آن همکاری نیروها به هر دلیلی شکسته شده، کارها با مشکلات و موانع بیشتری مواجه شده است.

سید ابراهیم رئیسی با اشاره به اینکه اعتماد مردم به نظام و دستگاه های اجرایی کشور با وعده های توخالی و صدور بخشنامه ها بهبود نمی یابد، تاکید کرد: وقتی مردم به نظام اداری کشور اعتماد می کنند و در اداره کشور مشارکت می کنند، احساس می کنند خوب کار می کنند، پیش بروید. . به عنوان مثال در حمله سایبری به پمپ بنزین ها و اجرای طرح تحول اقتصادی، دشمن تلاش زیادی کرد تا مردم را علیه نظام برانگیزد، اما اعتماد مردم به کارگزاران و سیستم اداری کشور، تلاش ها و دسیسه های دشمن را ناکام گذاشت.

  دکتر رایضی: اگر نقش امنیتی ایران نبود، داعش امروز در اروپا اعلام خلافت می کرد/ صدور قطعنامه در آژانس انرژی اتمی به اعتماد سیاسی ضربه زد/ مکرون: فرانسه از موضع ایران برای مخالفت با عملیات نظامی برخی کشورها علیه سوریه حمایت می کند.

رئیسی با تاکید بر حل مشکلات و موانع کشور با تلاش مجاهدانه و کار جهشی، گفت: دولت در حد توان از قوه قضائیه حمایت می کند و از تشکیل کارگروه مشترک بین دو قوه برای برخورد با قوه مجریه و اداری استقبال می کند. امور شعب و همچنین همکاری های اساسی.

رئیس جمهور در راستای همکاری دولت و قوه قضائیه گفت: هر چه عدالت خواهی بیشتر شود و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه حل شود، جرایم و فساد کمتر می شود.

رایضی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد رسالت مشترک قوای سه گانه است، افزود: مبارزه با فساد و جرم رسالت مشترک همه ماست و بر اساس نظام مشکلات کشور باید نسبت به اصلاح اقدام کنیم. بخش های مضر و ساختارهای فاسد، تا جرم و فساد از بین برود

رئیس دولت در بخش بعدی سخنان خود بر لزوم نظارت بر اجرای قوانین و مقررات تاکید کرد و گفت: نظارت لازم است، اما نباید باعث شود مدیران جرات، ریسک پذیری و ریسک پذیری را برای تصمیم گیری و تصمیم گیری از دست بدهند. اقدامات مهمی برای حل مشکلات و گره گشایی از مشکلات مردم انجام دهد

رایضی هوشمندسازی و تکمیل دولت الکترونیک را از دیگر وظایف مشترک همه قوا می داند و تصریح می کند: استقرار سامانه هایی مانند سامانه واحدهای صدور مجوز، سامانه تجارت و مانند آن در دولت برای تکمیل دولت الکترونیکی. به سرعت تکمیل می شود. استفاده کامل از این سیستم ها با ایجاد شفافیت و امکان نظارت دقیق، تحول مهمی را ایجاد می کند.

  خرید ماشین دست دوم بهتر است یا نو؟

ابراهیم رئیسی ضمن برقراری انضباط مالی در شرکت های دولتی خاطرنشان کرد: از تمامی مدیران و دستگاه های اجرایی خواسته شد تا نهایت تلاش خود را برای احقاق حقوق عمومی به کار گیرند.

رئیسی نتیجه همه اقدامات و تلاش های دولت و سایر نیروهای کشور را مایه امیدواری در کشور دانست و گفت: امروز دشمن تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بگوید نظام جمهوری اسلامی است. ناکارآمد و ایجاد ناامیدی در مردم. اگر فساد در گوشه ای اتفاق بیفتد، بدخواهان سعی می کنند آن را در سراسر نظام گسترش دهند، اما نظام جمهوری اسلامی پاک است و با تمام توان با فساد مبارزه می کند.

وی افزود: حاکمان و دلسوزان نظام باید تمام تلاش خود را بکار گیرند تا مطلقاً هیچ فسادی در هیچ بخشی از نظام نهادینه نشود و با عملکرد خود امید و اعتماد مردم را به نظام افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید