همه کشورها خواهان روابط خوب با ایران هستند/ ما به حاشیه راندن فلسطین را قبول نداریم

گروه بین المللیرجانیوز: ملک عبدالله دوم پادشاه اردن تاکید کرد که امان به فلسطین نزدیک است و به حاشیه راندن آن را نخواهد پذیرفت.

به گزارش رجانیوز به نقل ازخبرگزاری تسنیم ملک عبدالله دوم در مصاحبه با روزنامه الرای اردن اعلام کرد: اردن همیشه حامی امت اسلامی و مشکلات آن بوده و خواهد بود. ما به فلسطینی ها نزدیک تریم و هرگز به حاشیه راندن آنها را نمی پذیریم. ما باید فرصت‌های منطقه‌ای برای تمرکز بر آینده فلسطین ایجاد کنیم.»

وی در عرصه داخلی گفت: ما یک چشم انداز اقتصادی جامع داریم که نباید در تحقق آن کوتاهی کنیم. اما اصلاحات اداری مهمتر است.»

ملک عبدالله دوم افزود: توانمندسازی اقتصادی فلسطینی ها جایگزین راه حل سیاسی نیست و باید روند سیاسی بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها از سر گرفته شود.

پادشاه اردن تاکید کرد: ما خواهان تنش در منطقه نیستیم، همه کشورها خواستار روابط خوب با تهران بر اساس احترام متقابل، حسن همجواری، احترام به حاکمیت کشورها و عدم مداخله هستند. ما می بینیم که مذاکره بهترین راه حل برای حل اختلافات و تنش ها است.»

ملک عبدالله دوم تاکید کرد: کشورش همواره به دنبال تقویت کار مشترک عربی برای خدمت به مشکلات بوده و همواره در کنار ائتلاف ملت عرب و منافع و مسائل آن بوده و خواهد بود. تهدیدات تروریستی و تهدید امنیت کشورهای عربی.

  تغییر چشمگیر تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت جدید

دیدگاهتان را بنویسید