همکاری امارات متحده عربی و اسرائیل در تولید واکسن Sinofarm

طبق سرمقاله، شرکت «گروه ۴۲» امارات یا «جی ۴۲» یک بنگاه اقتصادی است که زمینه تخصصی آن هوش مصنوعی است، اما در بسیاری از زمینه های دیگر نیز فعالیت می کند. نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد که این شرکت توسط شرکت اطلاعات سایبری DarkMatter، بخش امنیت و اطلاعات دولت امارات کنترل می شود.

سال گذشته، G42 قراردادهایی را با دو شرکت دولتی فعال در صنایع نظامی اسرائیل، Rafael و Israel Aerospace Industries برای انجام تحقیقات در مورد بیماری Covid-19، از جمله تولید کیت و واکسن، امضا کرد.

9071 خبر اولیه

واکسن Hayat یا واکسن Sinofarm تولید شده در امارات نیز توسط G42 تولید می شود. نکته مهم اما سطح روابط خارجی این شرکت به ویژه با اسرائیل است. پنگ شیائو، مدیر اجرایی چین، حتی اخیراً شعبه‌ای را در سرزمین‌های اشغالی راه‌اندازی کرد و گفت که مهمترین هدف کار در حوزه تاج و تخت است.

پنگ شیائو پیش از این مدیر شرکت امنیت سایبری DarkMatter بود که گفته می شود با شرکت نرم افزارهای جاسوسی Pegasus ارتباط نزدیکی دارد.

طبق گزارش ها، این شرکت فارغ التحصیلانی را از واحدهای فناوری نیروهای دفاعی اسرائیل استخدام می کند و سالانه میلیون ها دلار به آنها می پردازد.

پگاسوس شریک DarkMatter، یک شرکت امنیت سایبری مستقر در امارات است که ماموران اطلاعاتی غربی را استخدام کرده است. این شرکت که اخیراً میزان سرکوب تلفن های همراه توسط شخصیت های سیاسی و غیرسیاسی در سراسر جهان را کشف کرده است، در پنج سال گذشته با پلیس دبی و سازمان های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل همکاری نزدیک داشته است. DarkMatter با شرکت بدنام اسرائیلی NSO Group برای تولید نرم افزار محبوب Pegasus که از تلفن های همراه جاسوسی می کند، شریک شده است.

  مضرات چای سیاه - چرا زیاد چای ننوشید

شایان ذکر است که G42 اخیرا تصمیم گرفت کیت آزمایشی خود را به کووید در نوادا صادر کند، اما به دلیل احتمال جاسوسی ژنتیکی از چین با این تجربه مخالفت شد.

رسانه‌های خارجی همچنین ادعا می‌کنند که این شرکت که از اعضای سابق سیا و افسران اطلاعاتی اسرائیل استفاده می‌کند، تجهیزات فیفا، برخی دولت‌ها، تلفن‌های خبرنگاران و مخالفان را در سال‌های اخیر هک کرده است. روزنامه صهیونیستی هاآرتص در دسامبر 2020 فاش کرد که DarkMatter تجهیزات برخی از وزارتخانه های ایران را نیز هک کرده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید